Грамотне зберігання гарбузів після збирання – запорука їх хорошого смаку та корисних властивостей. Щоб так і було, потрібно знати, де і як їх правильно утримувати, аби не зіпсувалися. 24 Канал знає більше.

До теми Як зрозуміти, що гарбуз дозрів: 5 простих ознак спілості

Як зберігати гарбузи: корисні поради

Після збору урожаю з городу, треба знайти для гарбузів місце з температурою повітря +25-28 та вологістю принаймні 80%. Це допоможе плодам повністю дозріти.

  • Тоді переберіть гарбузи, на наявність вм'ятин, пошкоджень, хвороб. Хороші плоди залишіть для споживання, а хворі – можете спробувати вилікувати 3% розчином марганцю або йоду.

Марганцівка
Марганцівка / Фото "Добробут"

Надалі плоди утримують за температури +4-9 та вологості 60-70%. Оптимально робити це у підвалі. Якщо його немає, можна покласти овочі в лоджію чи на балкон, якщо він не опалюється. Або знайти прохолодне місце у квартирі.

Зберігання гарбузів у підвалі
Зберігання гарбузів у підвалі / Фото Remontu.com

Важливо, аби урожай був схований від світла, тому кожен плід перемотайте папером чи тканиною. До речі, можна утримувати гарбузи й в сараї чи гаражі, але там треба захистити їх від морозу.

Ще кілька корисних порад, як правильно зберігати гарбузи:

  • розставте плоди з дистанцією 10-15 сантиметрів один від одного;
  • утримуйте урожай не на підлозі, а на будь-якому підвищенні, наприклад, на піддоні, аби вони не гнили;
  • перед тим, як зберігати гарбузи в підвалі чи будь-якому іншому приміщенні, слід продезінфікувати його. Зокрема, вапном, тоді провітрити та висушити;
  • постійно оглядайте плоди та викидайте зіпсовані.