Попелиця висмоктує соки у рослин та виділяє небезпечні речовини. Листя починає скручуватись, жовтіти, згодом – опадати. Що вдіяти у такій ситуації та як боротися з попелицею – розкаже 24 Канал.

Це цікаво Чим обробити малину без хімії: знайдено найкращі народні засоби

Обробка рослин від попелиці

У такій ситуації знадобиться тютюновий пил, а саме пів кілограма порошку на 10 літрів води. Настоюємо 2-3 дні. Згодом вносимо 3 столові ложки рідкого мила, проціджуємо та можна починати.

Тютюновий пил
Тютюновий пил / Фото "Насіння країни"

Цитрусові шкірки – прекрасний варіант, як побороти попелицю. Достатньо 200 грамів апельсинових чи лимонних шкурок залити 1 літром кип'ятку. Знову ж таки настій має бродити кілька днів.

Шматки лимона
Шматки лимона / Фото oGorodniki

Простий, але ефективний засіб – чистотіл звичайний. Треба назбирати жменю свіжих рослин та залити водою на 1-2 дні. Потім можна обприскувати рослини від цього шкідника.

Чистотіл звичайний
Чистотіл звичайний / Фото "Дніпро Культура"

Неприємне як для людей, так і для комах – дігтярне мило, яке має різкий запах. Треба нарізати 100 грамів та залити 10 літрами води. Ним обприскують рослини з розпилювача.

Дігтярне мило
Дігтярне мило / Фото Ukr.media

Цибуля чудово допомагає боротися з різними шкідниками. Слід нарізати її дрібними шматочками, залити 1 літром води, закрити кришкою для настоювання на 5-7 годин. Цей розчин буде помічним й від павутинного кліща.

Цибуля
Цибуля / Фото "Гарбуз.інфо"

Деревна зола – хороший метод подолати попелицю. Буде потрібно 5 літрів води на склянку речовини. Нехай бродить 12 годин та починайте обприскувати.

Деревна зола
Деревна зола / Фото Ukr.media

Спробуйте полити рослини, схильні до зараження, розчином із бадилля картоплі. Листя треба дрібно пошматувати, наповнити ним відро на половину й залити кип'ятком. Хай бродить добу, після чого додайте туди 1 столову ложку звичайного мила.

Бадилля картоплі
Бадилля картоплі / Фото Ukr.media

Найпростіший метод – це вода. Потрібно увімкнути сильний напір та шлангом поливати зверху по рослинах. Шкідників буде вимивати на землю.