Минулого тижня Джоан Роулінг оскандалилась твіттер-дописом, у якому неоднозначно прокоментувала можливість виключно жінок мати менструації. Чимало фанатів обурились, адже чоловіки, які змінили стать на жіночу, також можуть їх мати. В підтримку ЛГБТ-представників вийшов Деніел Редкліфф – головний герой фільмів про Гаррі Поттера, які були зняті на основі книг Джоан Роулінг.

До теми Джоан Роулінг опинилася в центрі скандалу: письменницю звинуватили в трансфобії

Тепер ще одна головна героїня фільмів – "Герміона Грейнджер", тобто Емма Вотсон, відреагувала на скандал у своєму твіттері. Вона не звернулась до письменниці, але було зрозуміло, що її публікація стосується заяви Роулінг.

Трансгендерні люди – ті, ким вони себе вважають. Вони заслуговують на те, щоб жити своїм життям, не піддаючись постійним сумнівам або твердженнями, що вони не ті, ким себе вважають. Я хочу, щоб мої трансгендерні фоловерів знали, що я, а також багато інших людей по всьому світу бачать їх, поважають і люблять їх такими, якими вони є,
– написала 30-річна актриса.

Додамо, що днем раніше Джоан Роулінг хотіла реабілітувати себе в очах фанатів та зізналась, що відчуває солідарність з трансжінками, які розгнівилися на неї, адже сама неодноразово потерпала від проявів насильства. За її словами, вона пережила сексуальне насильство у 20 років і домашнє насильство – у першому шлюбі.