Найпопулярнішими книгами усіх часів і народів стала Біблія, якої продано у світі близько 3,9 мільярда екземплярів, другим йде Коран – 3 мільярди примірників, і трійку лідерів замикає так звана "Червона книжечка" – Цитати Мао Цзедуна з продажем у 820 млн примірників.

Читайте також: Мust read: 5 книг українською, які обов'язково треба прочитати якнайшвидше

А вам пропонуємо переглянути підбірку світових бестселерів художньої літератури, які варто прочитати кожному.

Список найкращих книг, які повинен прочитати кожен:

Дон Кіхот

Автор: Мігель де Сервантес
Жанр: фантастика (роман-пародія на твори про лицарів)
Вперше опубліковано: 1605 рік
Продано: 500 млн примірників

Головний герой твору Алонсо Кіхано – незаможний дворянин, яких захоплювався лицарями і прочитав про них чимало романів. Лицарські романи настільки стали для нього близькими та тісно увійшли у його фантазію, що Алонсо Кіхано почав вірити, що він – теж мандрівний лицар.

Алонсо називає себе Дон Кіхотом і разом із простим селянином, "зброєносцем" Санчо Пансою Ламанським вирушає на пошуки пригод.

Повість про два міста

Автор: Чарльз Діккенс
Жанр: історичний роман
Вперше опубліковано: 1859 рік
Продано: 200 млн примірників

Критики описують сюжет книги як складне переплетення епічної драми з особистою трагедією. "Повість про два міста" складається з трьох книг.

У першій мова йде про повернення до життя англійського доктора Манетта, який довгі роки провів в окремій камері у Бастилії.


Чарльз Діккенс – один з найвідоміших англійських письменників

У другій книзі – розповідь про суд над французьким аристократом Чарльзом Дарнеєм та його почуттями до доньки доктора Манетта Люсі.

І третя книга – кульмінація роману. Доктор Манетт, Люсі й працівник банку у Лондоні Джарвіс Картон їдуть в Париж, щоб спробувати врятувати Дарнея.

Володар перстенів

Автор: Джон Роналд Толкін
Жанр: фентезі (роман)
Вперше опубліковано: 1954 рік
Продано: 150 млн примірників

"Володар перстенів" мав стати продовженням попередньої роботи Джона Толкіна під назвою "Хобіт", але завдяки нечуваній популярності згодом стала набагато більшою історією.

Темний володар Саурон викував єдиний перстень, щоб здобути владу над іншими перснями, які перебувають в руках вождів людей, ельфів та гномів. Син Еленділа Ісілдур відрубує перстень разом з пальцем і називає його сімейною реліквією.

Читайте також: Які книги стають бестселерами

Через якийсь час його вбивають орки, а перстень губиться в ріці Андуїн. Через дві тисячі років перстень знаходить хобіт Більбо Беґінз. А далі сюжет роману стрімко та непередбачувано розвивається на тлі подій північно-західного Середзем'я.

Маленький принц

Автор: Антуан де Сент-Екзюпері
Жанр: фентезі (роман)
Вперше опубліковано: 1943 рік
Продано: 140 млн примірників

Антуан де Сент-Екзюпері розповідає у своїй книзі історію маленького хлопчика, який залишає свою комфортну крихітну планету, щоб подорожувати по Всесвіту.

Автор у сюжеті майстерно поєднав алегорію, моральні та духовні цінності. Головний герой зустрічає на шляху різних персонажів і, спілкуючись з ними, дізнається багато важливих речей.

Гаррі Поттер і філософський камінь

Автор: Джоан Роулінг
Жанр: фентезі (роман з серії "Гаррі Поттер")
Вперше опубліковано: 1997 рік
Продано: 120 млн примірників

Перший роман серії з семи книг "Гаррі Поттер", написаний Джоан Ролінґ. Ця книга розповідає про життя і неймовірні, часто небезпечні, пригоди юного чарівника Гаррі Поттера та його друзів Рона Візлі і Герміони Грейнджер, які навчаються у Школі чарівництва й чарівництва Хогвартс.

Хоббіт, або Туди і Звідти

Автор: Джон Роналд Толкін
Жанр: фентезі (роман)
Вперше опубліковано: 1937 рік
Продано: 100 млн примірників

Книга про подорож хоббіта Більбо у компанії гномів та чарівника Ґендальфа до гори Еребор.

Читайте також: Вийде нова книга автора "Володаря перснів"

Дорогою вони потрапляють у різні пригоди, щоб врешті перемогти дракона Смоґа, котрий прогнав гномів з батьківщини і захопив незліченні скарби. Продовженням книги стала трилогія "Володар перстенів".

І не лишилось жодного ("10 негренят")

Автор: Агата Крісті
Жанр: детектив (роман)
Вперше опубліковано: 1939 рік
Продано: 100 млн примірників

Найпопулярніший роман неперевершеної "королеви детективу" Агати Крісті, написаний в 1939 році.

Події роману розвиваються на негритянському острові, куди було давніми друзями запрошено 8 англійців, абсолютно незнайомих між собою.

Всі вони – представники з різних верств суспільства та різного віку. На острові їх зустрічає сім'я гувернантів Роджерс. Коли вони зупиняються у будинку, щоб дочекатись господарів, помічають у центрі столу тацю із десятьма негренятами. Про те, хто вибвця – розповідати не будемо.

Сон у червоному теремі

Автор: Цао Сюецінь
Жанр: сімейна сага, фентезі (роман)
Вперше опубліковано: 1791 рік
Продано: 100 млн примірників

"Сон у червоному теремі" – це багатопланова оповідь про занепад двох гілок родини Цзя, на тлі якої у творі постає незліченна кількість персонажів. Тут домінують дві основні теми – природа реальності та істини.

Чимало критиків називають роман композиційно найскладнішим та психологічно найглибшим у всій світовій літературі. У творі детально змальовано багато аспектів китайської традиційної культури.

У сюжеті роману закладений автобіографічний матеріал з міфологічною основою. Твір з міфічного переходить у реальне життя. Головний герой зустрічає фею, яка показує йому книгу доль "Дванадцяти шпильок з Цзіньлін".

Пригоди Аліси в країні чудес

Автор: Льюїс Керролл
Жанр: дитячий роман-казка
Вперше опубліковано: 1865 рік
Продано: 100 млн примірників

Якщо не читали, то, мабуть, бачили і фільм, і мультфільми. Та все ж трішки нагадаємо.

Дівчинка Аліса зі звичайного світу потрапляє через кролячу нору у незвичайну країну, де на неї чекають найнеймовірніші, часом доволі небезпечні пригоди, поки вона намагатиметься повернутися у рідний дім.

Лев, Біла Відьма та шафа

Автор: Клайв Стейплз Льюїс
Жанр: фентезі (повість з циклу "Хроніки Нарнії")
Вперше опубліковано: 1950 рік
Продано: 85 млн примірників

Через бомбардування Лондона чотирьох дітей родини Певенсі відправляють до друга сім'ї – професора Дігорі Керка.

Під час гри у схованки Люсі переховується в шафі, яка містить перехід у паралельний світ. Через нього дівчинка потрапляє у Нарнію, яку захопила Біла Відьма.

Вона: історія пригод

Автор: Генрі Райдер Гаґард
Жанр: фантастика, пригодницький роман
Вперше опубліковано: 1887 рік
Продано: 83 млн примірників

Книга про подорож Лео Вінсі до загубленого світу в африканському світі. Там він з другом стикається з примітивною расою тубільців і таємничою білою королевою на ім'я Айша, яку там величають як "Всемогутня Вона", або "Вона, кому мають підкорятися".

Пригоди Піноккіо

Автор: Карло Коллоді
Жанр: фентезі (роман)
Вперше опубліковано: 1881 рік
Продано: майже 80 млн примірників

"Пригоди Піноккіо" про пригоди живої дерев'яної ляльки. Старому столяру Антоніо трапляється шматок дерева. Той вирішив з нього зробити ніжку для столу.

Але як тільки він починає працювати – поліно скаржиться на біль і лоскіт. Виявляється, до рук майстра потрапив чарівний шматок дерева. Тож той вирішив змайструвати з нього хлопця.