Про це вони розповідають на сайті свого футуристичного проекту.

Європейські науковці вже взяли за прототип їхню ідею і з початку травня вже стартували випробування технології заморозки льодів поки що не в Арктиці, але вже у Швейцарських Альпах.

Проте, як зазначають американські вчені, з Арктикою, звичайно, буде складніше.Тому що тут вже йде мова про захист снігового та льодяного покриву на території в кілька мільйонів квадратних кілометрів.

Стівен Деш – один з керівників проекту, пропонує використовувати систему водяних насосів, які будуть викачувати воду з-під льоду і розпорошувати її над поверхнею. Таким чином шапка весь час буде приростати крижаним покривом зверху, що дозволить зміцнити її.

За підрахунками Деша, 10 млн насосів, що живляться енергією вітру, зможуть дати приріст арктичної полярної шапки приблизно на 1 м за рік. На його думку, цього буде достатньо для того, щоб загальна площа арктичних льодів перестала скорочуватися. За 10 років такої інтенсивної роботи насосів, площа шапки і товщина її льодів можуть повернутися до показників 1990-х.

Вартість проекту оцінюють в 500 мільярдів доларів, але підтримки команда вчених досі не отримала.

Проте інші метеорологи та вчені заявили, що точка неповернення вже пройдена, і проста відмова від спалювання викопних видів палива не дозволить зупинити ту катастрофу, яка невблаганно насувається разом із таненням крижаних шапок.

Втім, це не завадило проекту все ж зрушити з мертвої точки. Група європейських учених використовує варіацію ідеї своїх американських колег. На початку травня стартували випробування технології заморозки льодів. Правда, вони здійснюються не в Арктиці, а в Швейцарських Альпах.

Якщо технологія виявиться ефективною, шанси на арктичний проект можуть серйозно зрости.

Читайте також: NASA опублікувало відео з рекордним таненням льоду в Арктиці