Міжнародна Академія Кераміки (IAC – International Academy of Ceramics) – професійне інтернаціональне об’єднання, створене з метою налагодження комунікації між професіоналами у сфері керамічного мистецтва у всьому світі. Понад 60 років академія є центром міжнародної спільноти і представляє кераміку на світовому рівні. Стати членом академії – велике досягнення, тому що тільки визнані майстри можуть бути обрані з безлічі претендентів.

15 років тому я дізнався про існування IAC і одразу поставив перед собою мету стати членом цієї академії. Це честь бути частиною міжнародної спільноти і брати участь у пропаганді керамічного мистецтва. Для мене справжня гордість представляти Україну та українську кераміку в цій престижній організації, – коментує Юрій Мусатов.

Відбір нових членів академії проходив в два тури; журі складалося з 14-ти членів Ради. Перший тур – індивідуальний відбір, другий – колективний, що проходив під час засідання Ради IAC у вересні 2017 року. За словами організаторів, цього року кількість заявок була вражаючою. Рада обрала 145 нових членів МАК з усього світу, в тому числі і українського художника Юрія Мусатова, повідомляє сайт МАК.

Обрання Юрія Мусатова в IAC – це визнання найвищого рівня майстерності та його досягнень в кераміці. Це в котрий раз підтверджує, що українська кераміка має всі шанси займати достойне місце в найкращих приватних та музейних колекціях світу, – коментує Юлія Островська, директор Sky Art Foundation.

Нагадуємо, що у вересні серія нових робіт Мусатова під назвою My Planet була успішно представлена на Паризькому Тижні Дизайну (Paris Design Week 2017) в рамках українського проекту "Трансформація". Серія з 9-ти керамічних арт-об’єктів, які доповнюють один одного, була присвячена життю однієї планети, що є аналогією життя кожного живого об’єкту з усіма його властивостями та характеристиками.

ДОВІДКА
Юрій Мусатов
народився 1981 року в Конотопі Сумської обл. Закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. На сьогоднішній день його роботи зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Португалії, Іспанії, Словенії, Латвії, Туреччини, Китаю та Кореї. Творчість Юрія Мусатова представляє Sky Art Foundation.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

Читайте також: Українці виграли на міжнародному конкурсі дизайну інтер’єру: неймовірні фото проектів