"Я і Фелікс" – це екранізація неопублікованого роману чоловіка режисерки Артема Чеха "Хто ти такий?", який з'явиться лише навесні 2021 року. Зйомки фільму заплановані на осінь, проте тизер картини вже з'явився на ютуб-каналі нового кінопродакшену ForeFilms.

Читайте також Серіал "Козаки. Абсолютно брехлива історія" вразить видовищними бійками: трейлер і фото

Сюжет фільму "Я і Фелікс"

В основі екранізації – дорослішання 8-річного хлопчика Тимофія на тлі буремних 90-х. Режисерка покаже його сім'ю, друзів, перше кохання і спілкування з колишнім контррозвідником Феліксом, який спочатку був близьким другом його бабусі, а згодом стає частиною життя Тимофія.

Ірина Цілик прагне показати власні яскраві спогади дитинства й юності, які виховували й травмували водночас. Проте історія, яка лежить в основі фільму "Я і Фелікс", буде близька й для тих, хто зростав у 90-х, так і для сучасного покоління.

"Найцікавішою сюжетною лінією буде дружба хлопця Тимофія з дуже харизматичним чоловіком. Він був ветераном різних війн, контррозвідником, а також бойфрендом бабусі головного героя. Коли хлопчик починає жити з ними в одному домі, це сильно змінило життя всієї сім'ї, і дружба з такою "поламаною" людиною, але такою цікаво, насправді змінила і життя головного героя", – в ексклюзивному коментарі розповіла режисерка Ірина Цілик.

Я і Фелікс: дивіться тизер онлайн

Актори фільму "Я і Фелікс"

Український письменник Юрій Іздрик зіграв у тизері одну з головних ролей – Фелікса – солдата ГРУ, який глибоко травмований досвідом війни. Режисерка Ірина Цілик запевняє, що під час написання сценарію типаж Фелікса подумки повертав її до Іздрика, з яким її звела доля в турі на півтора місяці.

"Мені здається, він є тим носієм образу, сам в собі несе цю харизму і водночас якийсь досвід, який говорить про головного героя. Якщо його залишити таким, як він є, і тільки трішки скерувати у потрібному нам напрямку, то він може створити в кадрі образ тієї людини, за якою дуже цікаво спостерігати, якій ти віриш. Коли я запрошувала Іздрика на ці зйомки, я могла тільки приблизно собі уявляти, що типажно, фактурно він нам підходить, але не чекала більшого результату. Є великі шанси, що саме Іздрик зіграє головну роль", – заявила Ірина Цілик.

8-річного хлопчика Тимофія у тизері грає син режисерки Андрій. Проте, чи зіграє він у фільмі, буде відомо лише після проведення кастингу.

Про секрети зйомок та задум фільму "Я і Фелікс" – дивіться в ексклюзивному інтерв'ю з Іриною Цілик