Чи можна обрізати вишню в листопаді: на що звернути увагу, щоб не помилитись
Джерело:
"Сам собі агроном"Деякі садівники впевнені, що обрізати вишню восени зовсім необов'язково. Вони вважають, що це може нашкодити врожаю та знизити стійкість дерева до морозів.
Проте обрізати вишню восени варто. Так, ви помітно збільшите урожай, продовжите життя дерева і знизите ризик розвитку хвороб.
Запам'ятайте Ця квітка перетворить будь-який ґрунт на чорнозем: посадіть її у листопаді
Коли обрізати вишню
Обрізати вишню можна в такий період: від 10-х чисел вересня до кінця листопада. Все залежить від кліматичної зони. Головне – обрізати гілки, коли вишня перебуває в стані спокою. Крім того, не чекайте настання морозів. Після опадання листя, кісточкові культури можна підрізати лише в південних регіонах.
Що варто обрізати
Восени необхідно обрізати сухі, хворі та пошкоджені гілки. Місця зрізів обробіть садовим варом. Щоб прорідити крону, варто позбутися гілок, які ростуть в небажаному напрямку, труться, перехрещуються або спрямовані під гострим кутом.
Вкрай необхідна обрізка дорослим деревам вишні з загущеною кроною. Адже великі пагони затінюють кущ, тому плоди визрівають гірше, а сама вишня слабшає. В першу чергу, варто обрізати великі гілки, а дрібні залишати.
Важливі поради щодо обрізання вишні
- Стежте, щоб гілки першого ярусу відходили від стовбура під кутом не менше, ніж на 40 градусів. Інакше дерево може розламатися.
- Приберіть всі гілки, які можуть прямувати до верхівки.
- Не потрібно сильно обрізати молоді вишні. Інакше їхнє плодоношення сповільниться.
- Варто видаляти ті пагони, що ростуть вниз на гілках першого ярусу.
- Всі зрізані гілки потрібно відразу забирати з саду. Так, ви уникнете розмноження шкідників.
- Обрізайте вишню гострою садовою пилкою або добре наточеним ножем. Ні в якому разі не використовуйте секатор. Він шкодить кінцівкам гілок.