Про це пише видання ВВС.

Як пояснюють вчені, ця вічна мерзлота нагадує величезну морозилку, в якій сотні тисяч років накопичувалися рештки тварин. птахів та навіть людей. Вони можуть містити ряд небезпечних хворіб, від яких сучасна людина не має імунітету.

Читайте також: У США будівельники випадково відкопали динозавра: приголомшливе відео

"Вічна мерзлота зберігає мікроби та віруси сотні тисяч, якщо не мільйони років. Там темно, холодно, немає доступу кисню та ультрафіолетового проміння. Якщо ви візьмете йогурт та помістите його у вічну мерзлоту, то за 10 тисяч років, я впевнений, він все ще буде придатний для їжі", – розповів вчений, який досліджує ці мікроорганізми, Жан-Мішель Клавері.

Клавері входив до групи вчених, яка виявила, що вірус, який перебував у мерзлоті 30 тисяч років, можна оживити.

Наразі відомий лише єдиний випадок інфікування від бактерії, яка провела багато років у вічній мерзлоті. У серпні 2016 року в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Росії на сибірку захворіли 20 людей, 12-річний хлопчик загинув. Також від хвороби загинуло 2300 оленів. При цьмоу останній спалах цієї хвороби у регіоні стався аж у 1941 році.

Як пояснили вчені, збудник зберігся в тілі оленя, який помер від хвороби 75 років тому і багато років перебував у шарі вічної мерзлоти. Однак, у 2016 році в цьому окрузі було аномально тепле літо, від чого рештки могли розморозитись і збудник сибірки "прокинувся".