Про це пише Science Alert.
Читайте також: Людське тіло під мікроскопом: вражаючі кадри
"Наше дослідження показує, що кількість нервових стовбурових клітин в гіпоталамусі, природно знижується протягом життя тварини, і це зниження прискорює старіння. Але ми також виявили, що наслідки цієї втрати не є незворотними", – пояснює один з авторів дослідження, молекулярний фармаколог Донгшенг Кай.
Науковці з’ясували, що поповнення запасу цих стовбурових клітини може уповільнити та навіть повернути назад різні аспекти старіння.
До таких висновків дослідники прийшли, спочатку знищивши нервові клітини гіпоталамуса у групи мишей. Це скоротило життя піддослідних мишей на кілька місяців, а також посилило деякі ефекти старіння.
Був спад в процесах навчання і пам'яті, координації, м'язової маси, витривалості і товщини шкіри,
– розповідає Кай.
А щоб виник зворотний ефект, команда вчених імлантувала клітини гіпоталамуса двом групам мишей. Одна з цих груп складалася з нормальних старих мишей, інша – з тварин, гіпоталамус яких пошкодили в попередній частині експерименту. З'ясувалося, що тварини після операції живуть значно довше. Термін їх життя збільшився приблизно на 15 відсотків.
У майбутньому вчені планують провести клінічні випробування нового методу на добровольцях, щоб побачити, чи діють на людей імплантовані нервові стовбурні клітини, як так званий еліксир молодості.