Про це пише HS. В рамках радіоаналізу космосу, астрономи з Каліфорнійського університету в Берклі вирішили придивитися до пилової хмари всередині сузір'я Персея. Провівши аналіз, вчені прийшли до висновку, що сонцеподібні зірки, найімовірніше, можуть народжуватися парами.
Вчені вже давно підозрюють, що у нашій галактиці багато подвійних або навіть потрійних зоряних систем і, якщо так, то багато хто з них зрештою втрачають своїх зірок-компаньйонів.
Гіпотеза "народжених разом" протягом останнього десятиліття була дуже популярною, а комп'ютерні моделі часто показували, що практично всі зірки можуть народжуватися не просто парами, а й цілими скупченнями й з часом просто несуться геть від своїх побратимів. Правда, запас прямих доказів цього у вчених був вельми обмежений, тому нові підтвердження не можуть не тішити вчених.
Читайте також: Особливий статус Плутона: вчені опублікували офіційну карту суперечливого небесного тіла
В рамках останнього дослідження вчені склали карту радіохвиль, що виходять від щільної хмари пилу, розташованої приблизно в 600 світлових роках від нас і що являє собою справжні ясла для нових молодих зірок. Тут знаходяться світила, чий вік не перевищує 500 тисяч років (їх відносять до Класу 0), а також більш старі зірки віком від 500 тисяч до 1 мільйона років (відносяться до Класу 1).
Астроном Каліфорнійського університету в Берклі Річард Мюллер близько 23 років тому виніс припущення про те, що час від часу на відстані близько 1,5 світлового року від зовнішніх меж Сонячної системи може проходити червоний карлик, притягаючи собою безліч метеоритів. Ще одним кандидатом на роль Немезіди може бути якась зірка класу коричневий карлик.
На думку деяких, зірка саме цього класу може стояти за аномальною поведінкою й особливостями деяких об'єктів зовнішніх кордонів Сонячної системи, наприклад, незвично витягнутої орбіти карликової планети Седна. Прямих доказів існування Немезіди у вчених немає, але вона могла б пояснити ті явища, які відбуваються на зовнішніх кордонах нашої системи.
Читайте також: "Прогулянки" Марсом: новий проект NASA зробив червону планету доступною будь-кому
А астрономи з Техаського університету заявили, що виявили рідного брата Сонця ще 3 роки назад. Знаходиться він в 110 світлових роках від нас у сузір'ї Геркулес, поруч з Вегою, і не має поки офіційної назви, тому іменується як HD 162826. Виявити його неозброєним оком не можна, але ось в телескоп або навіть бінокль зірка помітна дуже навіть добре.
Іван Рамірез, професор Техаського університету, який керував цим дослідженням, розповів, що брати були розлучені 4,6 мільярда років тому. Спектральний аналіз показує, що зірка за складом дуже схожа з Сонцем, тому могла утворитися з однієї й тої самої газопилової хмари, у якій утворюються зірки. Про спорідненість вченим натякнула і траєкторія руху зірки.
Існує, однак, гіпотеза, що близнюк нашого Сонця час від часу себе проявляє й, до того ж, не з кращого боку. Деякі астрономи вважають, що активність зірки є причиною циклів масового вимирання, які відбувалися на Землі кожні 27 мільйонів років, і один з таких циклів міг невдало закінчитися для динозаврів. Гіпотетична зірка навіть отримала ім'я – Немезида (або Відплата).