Про це пише Science Advances. За останні 540 мільйонів років Земля пережила 5 масових вимирань. Під час кожного з них нормальний колообіг вуглецю в атмосфері і океанах порушувався.

Вчені проаналізували зміни в колообізі вуглецю за останні 540 мільйонів років. Вони визначили допустимі значення, у разі перевищення яких колообіг вуглецю ставав нестабільним, і живі істоти гинули. Дослідники вважають, що масове вимирання відбудеться, якщо колообіг вуглецю буде змінюватися швидше, ніж він буде встигати адаптуватися до екосистем.

Читайте також: Шосте вимирання, – вчені всього світу заявили про початок глобальної катастрофи

З огляду на недавнє зростання викидів вуглекислого газу за відносно короткий термін, доля шостого масового вимирання буде залежати від того, чи накопичиться критична кількість вуглецю в океані,
– повідомив автор дослідження Даніель Ротман.

Критична кількість, за оцінками вчених становить, 310 гігатонн. Це еквівалентно тій кількості вуглецю, яка, як передбачають фахівці, з'явиться через діяльність людини в Світовому океані до 2100 року.

Чи означає це, що масове вимирання відбудеться на рубежі століть? Для подібних екологічних катастроф буде потрібно якийсь час, близько 10 тисяч років. Однак, якщо не зупинити процес накопичення вуглецю в океані, шосте масове вимирання може статися раніше,
– додав Ротман.