Як пише Science Daily, результати клінічного дослідження протизаплідних таблеток представлять на майбутньому конгресі ендокринологічного товариства США, який відбудеться наступного тижня в Чикаго.

Читайте також: Для чого потрібно укладати шлюб: відповідь психолога

Препарат протестували 83 чоловіків у віці від 18 до 50 років. Медики підтвердили, що щоденний прийом таблеток знижує рівень тестостерону та інших гормонів, що впливають на утворення сперматозоїдів, і при цьому не позначається на роботі статевих органів.

Глава групи розробників препарату Стефані Пейдж зазначає, що аналоги гормонального препарату, які є зараз на ринку, мають серйозні побічні ефекти – вони шкодять печінці та ниркам, впливають на сексуальну функцію, а також занадто швидко виводяться з організму, тому однієї таблетки на добу недостатньо.

Цих побічних ефектів у дослідженні нового препарату не виявили, але зафіксували інші: учасники експерименту відзначили незначне збільшення маси тіла і зниження рівня "корисного" холестерину. Водночас результати показали, що препарат досить безпечний для їх наступної фази клінічних досліджень.

Як відомо, гормональні контрацептиви для жінок застосовуються з 1960-х років, а аналогічні препарати для чоловіків почали розробляти лише недавно.