Відповідно до їх висновків, "Планета Х" розташована за орбітою Нептуна, пише NS. Учені обґрунтували свою правоту присутністю кластера із 6 об'єктів за орбітою даної планети. Річ в тім, що існує лише 0,007% шанс, що це збіг.

То чим є цей загадковий об'єкт? За думкою ряду астрономів, мова йде про планету-гігант, яку деякі невідомі сили вибили з її "рідних" місць, перемістивши на задвірки Сонячної системи. Попри величезні розміри гіпотетичного об'єкта, навіть найсучасніша земна оптика не здатна її розрізнити.

З моменту відкриття минуло немало часу. Отримані результати не вдалося ані спростувати, не підтвердити. Різні групи дослідників висували найрізноманітніші гіпотези. Не так давно Браун і Батигін приступили до пошуків дев'ятої планети за допомогою розташованого на Гавайських островах 8,2-метрового оптичного телескопу "Субару".

Читайте також: В небі над Китаєм на шматки розлетівся астероїд: приголомшливе відео

Знімки, а також ряд інших даних, отриманих останнім часом, схиляють Батигіна на користь існування "Планети X". Зокрема, вченими було виявлено групи дрібних планет пояса Койпера, а також звалище "космічного будівельного матеріалу" за орбітами Нептуна і Плутона. Виявлені небесні тіла мають дуже дивні орбіти, які дуже важко пояснити без врахування впливу якогось надзвичайно великого об'єкта на кордонах нашої системи.

Єднальні об'єкти обертаються в протилежному, проти Землі та інших планет, сторони. Класична модель формування нашої планетної системи не передбачає нічого подібного, тому висновки Брауна і Батигіна можуть зацікавити науковий світ.

Інша ж група вчених прийшла до висновку, що дев'ята планета (за умови її існування), ймовірно, виникла в нашій системі, а не була "захоплена" в іншої зірки. Також дослідники не виключають, що "Планета X" була планетою-"сиротою", яка пролітала повз нього нашої системи і "притягнулась" Сонцем.

Читайте також: Подвійний супергігант: астрономи опублікували фото однієї з найбільших відомих науці зірок