Американські вчені шляхом комп'ютерного моделювання з'ясували, що астероїд викликав вимирання динозаврів, заповнив атмосферу сіркою і вуглекислим газом, повідомляє Fox News.
Наталія Артем'єва з Інституту планетології в США і Джоанна Морган з Імперського коледжу Лондона провели комп'ютерні моделі зіткнення, щоб дізнатися наскільки серйозні наслідки могли б бути від удару астероїда.
Читайте також: NASA опублікувала "моторошні" звуки Сонячної системи
Вчені змогли змоделювати ситуацію, знаючи, напевне, що місцем удару на сьогодні вважається кратер Чиксулуб поблизу краю півострова Юкатан в сучасній Мексиці. Ймовірно, що зіткнення астероїда із Землею відбулося на швидкості як мінімум 1 кілометр за секунду під кутом 60 градусів.
У виданні зазначають, що попередні комп'ютерні моделі зіткнення Землі з астероїдом не враховували швидкість руху газів. Однак, удар, мабуть, викинув близько 325 мільярдів тонн сірки і 425 мільярдів тонн вуглекислого газу. А це – втричі більше сірки та втричі менше CO2, ніж вважалося дотепер, і приблизно в 10 разів більше, ніж всі глобальні викиди за 2014 рік.
З названої причини температура планети впала на 26 ° С. Температура стала в середньому нижче нуля і трималася на цьому рівні як мінімум три роки після зіткнення. В результаті похолодання спочатку скоротилася кількість рослин, потім вимерли травоїдні динозаври, а потім і хижаки.