Співробітники університету опублікували дослідження, в якому вони вивчили мозкову діяльність чотирьох бордер-коллі за допомогою технології функціональної магнітно-резонансної терапії (фМРТ).

Читайте також: Вчені знайшли препарат, який вбиває комарів

Під час сканування псам показували особи незнайомців з різними емоціями: щастя, смутку, злості, страху. Потім вчені проаналізували мозкові патерни собак за допомогою нейромережі і з'ясували, який побаченої емоції вони відповідають.

Найбільше виділявся патерн, зареєстрований в той час, коли собака дивилася на щасливе обличчя. У цей момент у бордер-коллі була підвищена активність в скроневій корі головного мозку, яка відповідає за обробку складної візуальної інформації.

Результати цього експерименту, схожі на результати дослідження людського мозку, яке проводили японські вчені на початку 2018 року. У ньому вони також використовували технологію фМРТ, а нейромережа описувала, що бачила людина.

Незважаючи на те, що мексиканські дослідники обмежилися кількома емоціями, результати показали, що собаки здатні розуміти нас.