Перша леді України Олена Зеленська на своїй сторінці в інстаграмі заявила: "Домашнє насильство в Україні – злочин, а не "прояв кохання! Не терпи і не мовчи".
Читайте також: Куди звернутися жертві домашнього насильства в Україні за допомогою
У такий спосіб дружина Володимира Зеленського повідомила про те, що в Україні є національна "гаряча лінія" із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 з мобільного.
"Поліна" (поліція проти насильства) – спеціальні мобільні групи поліції з реагування на випадки домашнього насильства – працюють в усіх обласних центрах країни, а також у Білій Церкві, Бердянську, Краматорську", – написала Олена Зеленська.
Так, за даними дослідження Фонду народонаселення ООН, проведеного торік, кожна третя жінка у світі – жертва насилля.
"Цифри щодо нашої країни просто лякають: щороку понад 1,8 мільйонів українок потерпають від фізичної та сексуальної агресії. Колега, з якою кавуєш перед початком робочого дня... Однокурсниця, з котрою випадково перетнулися на вулиці... Двоюрідна тітка, якій телефонуєш лише, щоб привітати з днем народження чи іменинами... Мама... Твоя донька... Чи ти сама?" – йдеться у публікації першої леді України до старту кампанії.
Маша Єфросиніна, яка є першим в Україні Почесним Послом Фонду ООН з питань народонаселення, також опублікувала знімок з Оленою Зеленською і в підписі написала про статистику звертання по допомогу на "гарячу лінію" жертв домашнього насильства в Україні.
В Україні повноцінно працює всього 9 притулків для постраждалих від домашнього насильства! І подібного шелтеру немає в столиці (це ж катастрофа). На гарячу лінію 116 123 за останні три роки пролунало понад 103,455 тисяч дзвінків! Але вже з початку 2019 року в поліцію звернулося близько 90 000 жінок. Нам терміново потрібен національний колл-центр! Нам потрібні притулки!
– заявила Єфросиніна.
25 листопада стартує міжнародна кампанія – "16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства" / Instagram / @olenazelenska_official