Фільм без головного героя і сюжетної лінії, де в центрі уваги територія і її мешканці – це Донбас після окупації.

Читайте також: Як не дати померти українському кіно: ексклюзивне інтерв'ю з героєм фільму "Донбас"

Через художній фільм режисер транслює на екрані те, що дійсно сталося з Донбасом. Занепад суспільства, в якому переплітаються трагічні події з комічним буденним життям сепаратистів, яке в реальності є пародією.

Проте, під час підготовки зйомки варварської сцени, у якій сепаратисти посеред окупованого міста публічно знущаються з українського воїна, знімальна група стикнулася з протилежною реальністю: сторонній чоловік, який не знав, що це зйомки фільму, один кинувся на захист закривавленого актора.

Ми репетирували бійку, там стояло близько 70 людей і цей чоловік один кинувся його захищати. Ви уявляєте, який сміливий, сильний і гідний чоловік. Я настільки був йому вдячний, тому що на таких людях тримається країна,
– розповів Сергій Лозниця.

Фільм "Донбас" складається з 13-ти новел, які розповідають про життя у невизнаній Новоросії. Кожна історія має документальне підґрунтя. Бо перш ніж братися за сценарій Сергій Лозниця переглядав ролики на ютубі. Один з таких епізодів – весілля, коли шлюб брали бойовики Кукла і БМВ.

Для мене цей епізод дуже важливий, оскільки в ньому ми можемо спостерігати як руйнується ритуал весілля, який є дуже глибоким і споконвічним,
– сказав режисер фільму "Донбас".

Стрічку в країні, яка породила так звану Новоросію, в Росії, скоріше за все, так і не покажуть. Жоден дистриб'ютор не захотів купити право на прокат. Влітку заплановані спеціальні покази фільму у Москві скасували.

Коли ж Сергій Лозниця за фільм "Донбас" здобув перемогу у Каннах в програмі "Особливий погляд" за кращу режисуру – урядове видання "Російська газета" видалило із статті кінокритика згадку про фільм. Очевидно, що північного сусіда реалістичне зображення життя у псевдореспубліці зачепило за живе.

А в українських кінотеатрах стрічку "Донбас" можна подивитися вже відсьогодні. Також у широкий прокат фільм паралельно виходить і в Польщі. Далі – показ на кінофестивалі в Іспанії, Швеції та у Сполучених штатах.

Офіційний трейлер фільму "Донбас"