Успіння Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

27 серпня 2020, 18:09
Читать новость на русском

Успіння Пресвятої Богородиці – одне з 12 найбільших церковних свят. Щороку його відзначають 28 серпня. Церква згадує Успіння Божої Матері не лише через завершення земного життя Богородиці, але й через її возз’єднання з Ісусом Христом.

Одного разу під час молитви біля Гробу Господнього до Богородиці явився Архангел Гавриїл і повідомив, що "через три дні вона відійде до Христа Бога". Згідно з церковним переказом, апостоли, які проповідували у різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатись і здійснити поховання Діви Марії, пише 24 канал.

Читайте також Традиції та прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці: про що просять Діву Марію

Апостол Фома не встиг на похорон Богородиці. Йому вдалося потрапити до Єрусалима на третій день після поховання. Коли труну відкрили, щоб він міг попрощатись із Пресвятою Дівою, тіла Богородиці в ньому вже не було – лише її плащаниця.

Богородиця була похована в гробниці її батьків, праведних Йоакима й Анни. Після поховання апостоли закрили вхід до печери каменем. Зараз там знаходиться церква, названа на честь Успіння Пресвятої Діви. Паломники з усього світу приїжджають у цей храм.

До теми Успіння Пресвятої Богородиці: привітання в картинках

У свято віряни святкують перемогу вічного життя над смepтю. У цей день у всіх православних храмах відбуваються урочисті богослужіння. Цього дня заведено ставити свічку у храмах за здоров’я рідних.


Як провести день Успіння Пресвятої Богородиці

Що не можна робити у свято Успіння Пресвятої Богородиці

Найвідоміша заборона в Успіння Пресвятої Богородиці – ходити босоніж по росі. Роса цього дня символізує сльози Марії, тож ходити по ній – до бід та нещасть.

Цього дня не можна встромляти щось у землю, інакше її можна засмутити та образити.

Не варто брати в руки колючі та ріжучі предмети, а також варити їжу. Віряни ламають хліб руками, бо ножем користуватися не можна.

Не можна надягати старе або незручне взуття в цей день. Вважається, що якщо натерти ногу в цей день, то людину чекає важке, повне проблем і невдач життя.

Прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці

Успіння проводжай, а осінь зустрічай – саме після Успіння починається бабине літо, що триватиме ще весь перший місяць осені.

З цього дня у лісах починали збирати гриби і горіхи на зиму.

Яка Перша Пречиста – така й осінь.

З’явилася веселка на небі – осінь буде теплою.

Гарна погода – бабине літо буде прохолодним.

Багато павутиння – зима буде морозною і малосніжною.