Про це письменник написав у своєму блозі на "Збручі". За його словами, Україна та Польща ніяк не можуть позбутися звички "роби як усі".

Тільки якщо поляки масово виїжджають до Великобританії. Точніше, виїжджали, тому що обставини дещо змінились після Brexit. То українці натомість масово їдуть на заробітки у Польщі, хоча ринок відчутно переповнений.

Читайте також: Польща не перестане бути адвокатом України, – місцеві політики

Також, Польща останнім часом активно тисне на ЄС, мовляв, у нас самих проблеми з "біженцями" з України, тому немає місця для біженців з Сирії чи інших країн.

Цікава в нас вимальовується місія. На одному з ресурсів читаємо про неї цілком відверту констатацію: "Міністр сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Ельжбєта Рафальська заявила, що в Польщі не вистачає робочих рук, тому в країні будуть здійснюватися заходи щодо залучення працівників зі сходу Європи і зокрема з України". Виявляється, в міністерстві згаданої пані вже тепер "іде робота над пропозиціями для імміґрантів зі сходу щодо приїзду на роботу та проживання в Польщі". Уже невдовзі – яке щастя! – українцям даватимуть візи на значно триваліший період. І "крім того, уряд Польщі має намір заохочувати молодих українців до отримання документів на постійне проживання і польське громадянство",
– пише він.

Звідси можна зробити висновок, що саме українцям "слід" піднімати Польщу з демографічних колін – навіть ціною власного виживання на "своїй, Богом даній землі".