Подорожуючи містами України варто пам’ятати, що крім туристичного маршруту, варто іноді відходити. Адже більшість міст нашої країни ховають безліч цікавих місць, зазначає 24 канал.

Читайте також Найгарніші озера України: казкові фото

Оконські джерела

У Волинській області розташована гідрологічна пам’ятка природи. Площа Оконського джерела всього 0,53 гектара.

Майже в центрі озерця Окнище розташовані два джерела, які утворюють на поверхні озера два куполоподібних фонтани. З цих фонтанів постійно витікають грудочки крейди, а сама вода з озера прозора і приємна на смак.


Оконські джерела / Фото: travel.tochka.net

Мавринський майдан

На Дніпропетровщині у місті Павлоград розташована загадкова археологічна пам’ятка – Мавринський майдан. За деякими припущеннями майдан – це прадавній храм-обсерваторія, який був збудований понад 8 тисяч років тому.


Мавринський майдан у Павлограді / Фото: eco-tv.com.ua

Камінне Село

У Житомирській області в Олевському районі розташоване скупчення великих валунів, які отримали назву Камінне Село. Площа – 15 гектарів. За однією гіпотезою, дані валуни являють собою залишки підніжжя древніх повністю зниклих гір.


Камінне Село / Фото: tamtour.com.ua

Синє Озеро

У Карпатах, на схилах гірського масиву Синяк, розташоване Синє Озеро. Вода в озері сірководнева-сульфатно-кальцієва. У озері вулканічного походження є 2 вирви, вважається, що це кратери давнього вулкана.


Синє Озеро в Карпатах / Фото: omyworld.ru

Мергелева гряда

Неподалік села Степанівка у Луганській області розташоване археологічна пам’ятка, якій близько 5 тисячоліть – це Мергелева гряда.

Її знайшли у 1976 році. Площа пам’ятки – 10 гектарів.


Мергелева гряда / Фото: mound.io.ua

Базальтові стовпи

У Рівненській області розташовані базальтові стовпи, які утворились природнім шляхом. Стовпи-багатогранники вражають своєю монументальністю.


Базальтові стовпи / Фото: travel.tochka.net

Печера Оптимістична

Оптимістична – гіпсова печера, яка розташована у Тернопільській області. Печера займає близько 2 гектарів. Вона занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера.


Печера Оптимістична в Тернопільській області / Фото: we.org.ua