Ця книга допоможе розвіяти поширений серед українців міф про те, що Захід намагається домовитися з Росією, не враховуючи їхніх інтересів. А високопосадовцям, які приймають доленосні для країни рішення, вона допоможе зрозуміти, до чого слід бути готовими у відносинах з Росією. Річард Ширрефф змоделював потенційне військове зіткнення країн Північноатлантичного альянсу з Російською Федерацією, описавши це у книзі, яка вийшла друком у світі минулого року, – розповів видавець Ярослав Маринович.

Автор книги – досвідчений британський генерал, який протягом семи років займав вищі командні посади в НАТО, тож не без підстав може стверджувати, що російський президент, швидше за все, не зупиниться на анексії Криму та фактичній війні на Сході України, а піде далі, зокрема у країни Балтії. Саме на цьому побудовано сюжет: недооцінивши ризики і припустившись низки політичних промахів, НАТО і Захід наражаються на катастрофічну війну з Росією. Описані в трилері події розгортаються весною та влітку 2017 року.

Стимулом для написання книги стали дії Путіна під час анексії Криму та подальших подій на Донбасі. Зараз я озираюся назад і розумію, що життя виявилося ще більш несподіваним, аніж моя вигадка, – розповідає Ширрефф. – Ми стали свідками масштабного застосування російських сил у Сирії, спроби розбурхати кризу з біженцями в Європі з метою дестабілізації Євросоюзу. Ми знаємо про активність Росії в кіберсфері, зокрема про кібератаки за її участі на сервери Демократичної партії США. Це надзвичайні події.

Загалом сюжет книги розгортається переважно на території Латвії, де місцеве населення і відважні "лісові брати" (загальна назва партизанського опору в країнах Прибалтики проти радянської окупації – Прим.ред.) мужньо протистоять набагато сильнішому за себе ворогу. Проте читач має змогу перенестись і у штаб-квартиру НАТО в Брюсселі, Білий дім та Пентагон, де високопосадовці вирішують, як діяти далі, аби уникнути ядерної війни з Кремлем.

Основна ідея книги: спокій і мир у Європі можливі лише за умови, що її лідери розумітимуть усю повноту покладеної на них відповідальності, дбатимуть про загальноєвропейські, а не власні інтереси, а також за умови, що Сполучені Штати захищатимуть своїх союзників.

Як повідомляє прес-служба видавництва, Річард Ширрефф перебуватиме в Україні з 17 по 19 травня. Він завітає до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, щоб зустрітися з ліцеїстами та Героєм України, генерал-лейтенантом і бойовим ветераном АТО Ігорем Гордійчуком, який має позивний "Сумрак", прочитає лекцію для студентів Київського університету імені Тараса Шевченка та візьме участь у круглому столі.

Презентація книги з автограф-сесією відбудеться 18 травня в рамках щорічного міжнародного книжкового ярмарку "Книжковий арсенал".

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА
Генерал Сер Річард Ширрефф.
Народився у 1955 році в Кенії, де й провів свої перші роки життя. Освіту здобув у Оксфорді, вивчав там історію. Відразу після навчання він пішов до британської армії і згодом отримав звання офіцера бронетанкових військ. За 37 років служби Річард Ширрефф брав участь у багатьох операціях і командував військовослужбовцями різного рівня. Як командир танкової бригади був учасником першої війни у Перській затоці. Також брав участь у трьох дуже складних операціях у Північній Ірландії. У 2006-2007 роках він служив в Іраку на посаді командира багатонаціональної бригади. Протягом останніх семи років служби він обіймав дві високі командні посади у НАТО – був командиром корпусу швидкого реагування і заступником Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі. Остання посада – одна з найважливіших у стратегічному командуванні Альянсу і найвища серед тих, що їх колись обіймали британські генерали. Після відставки Ширрефф створив Міжнародний стратегічний консультаційний центр з управління ризиками. Живе з дружиною і двома спрингер-спанієлями у Гемпширі, має двох дорослих дітей і одного внука. "Війна з Росією" – перша його книжка.

Читайте також: ТОП-5 книжок, які вразили світ