Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах і розповідає про події, що відбувалися на сході України, і про життя людей, змушених пристосовуватися до нових умов існування. Зйомки стрічки проходили взимку в Кривому Розі, повідомляє прес-служба кінокомпанії Arthouse Traffic.

Читайте також: Український фільм потрапив до конкурсної програми Каннського кінофестивалю


Кадр з фільму "Донбас"

Варто додати, що "Донбас" створювався командами з декількох країн: Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Сценаристом і режисером фільму виступив Сергій Лозниця, оператором - Олег Муту, а художником-постановником - Кирило Шувалов. Стрічка стала одним з переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно.

"Я щасливий, що зможу поділитися фільмом з найвимогливішою публікою – журі та глядачами фестивалю в Каннах. Для мене дуже важливо звернути увагу творців і політиків на проблему Донбасу. Наскільки я можу судити, це головна проблема нашого часу. Мова йде не про один регіон, країну або політичну систему; мова йде про людство і цивілізацію в цілому і про кожного з нас", – прокоментував Сергій Лозниця.

Вихід фільму в український прокат запланований на 2018 рік.

Нагадаємо, цьогоріч 71-й Каннський міжнародний кінофестиваль пройде з 8 по 19 травня.

Хто такий Сергій Лозниця? Один з найвідоміших у світі українських режисерів. Його фільм "Щастя моє" (2010) став першою українською стрічкою часів незалежності, яка приймала участь в офіційному конкурсі Канського фестивалю. Також в офіційній програмі Канн відбулися прем‘єри інших фільмів Лозниці – "Майдан" (2014) та "Лагідна" (2017).