Остаточне рішення щодо висунення фільму на премію "Український Оскарівський комітет" винесе 23 серпня.

До теми: Оскар-2020: церемонія може вдруге за останні 30 років пройти без ведучого

Зазначимо, що наступна 92 церемонія вручення призначена на 9 лютого 2020 року. Номінанти на кінопремію будуть оголошені 13 січня 2020 року.

Що відомо про фільм

Український фільм "Додому" став четвертою роботою молодого українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва. У фільмі розповідається про історію кримського татарина і його двох синів, які поїхали в Київ після анексії Криму. Один з них помирає на початку фільму.


Аріману Алієву – 26 років

Через це батько приїжджає в Київ, щоб забрати його назад у Крим та поховати згідно з мусульманськими традиціями. Водночас інший син не розуміє рішення батька і потреби дотримання традицій.

В центрі сюжету – конфлікт поколінь та їхнє розуміння слова "дім". Все це відбувається на тлі сучасних українських реалій. Головні ролі виконали знамениті українські актори – Ахтем Сеїтаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов та Дар'я Баріхашвілі.

Як знімали фільм "Додому": дивіться відео

Зазначимо, що раніше український фільм "Додому" про кримських татар потрапив у програму Каннського фестивалю. А також здобув перемогу на престижному кінофестивалі в Румунії.