Найвидатніші голлівудські знаменитості зайняли місця в залі Dolby Theatre. Проте серед тих, кому вдалося завоювати звання переможця Оскара-2020, не лише іноземці, а й українка, яка назавжди закарбувала своє ім'я у світовому кінематографі.

Читайте також: Переможці премії Оскар-2020: перелік

Так, статуетку за найкращий документальний короткометражний фільм отримала стрічка Олени Андрейчевої "Навчитися кататися на скейтборді в зоні бойових дій (якщо ти дівчина)" – Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl). 40-хвилинна картина напередодні встигла тріумфувати у Голлівуді, виборовши нагороду BAFTA-2020.

Стрічка "Навчитися кататися на скейтборді в зоні бойових дій (якщо ти дівчина)" розповідає про діяльність некомерційної організації Skateistan, яка існує в Афганістані з 2007 року. Це своєрідна школа для дівчаток з бідних районів Калуба, яка дає можливість підліткам отримати навички читання, письма і та оволодіти скейтбордом. Варто зазначити, що жіноче населення країни не має права брати участь в спортивних змаганнях.

Українка Олена Андрейчева та Керол Дайсінгер спродюсували картину й здобули свій перший Оскар. Варто зазначити, що Олена Андрейчева народилася в Києві, але тривалий час живе у Лондоні. Там вона працює над розвитком британського телебачення, створюючи документальні фільми на гострі суспільні теми – позбавлення волі, торгівля людьми та імміграція.

Найважливіший аспект моєї роботи та моя мотивація – це справжнє бажання дізнатися, яким є життя людей, які постають у моїх фільмах,
– зазначила Олена Андрейчева у своєму блозі.

Навчитися кататися на скейтборді в зоні бойових дій (якщо ти дівчина): дивіться відео онлайн