Про це йдеться на офіційному сайті Національної суспільно телерадіокомпанії України. За їхніми словами, суд заблокував усі рахунки через борг у близько 11 мільйонів євро. Відповідно НСТУ не може розпоряджатись коштами та виділити їх на поїздку гурту Go_A на Євробачення-2020 у Роттердамі. Окрім цього, під загрозою опинилась трансляція Олімпіади в Україні.

Важливо: Переможцями Нацвідбору на Євробачення-2020 стали Go_A

"Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема, запуск нової суспільної студії в ефірі телеканалу UA: Перший. Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника", – заявили представники НСТУ.

В НСТУ пояснюють, що борги отримали "у спадок". Ще у 2010 році Національна телекомпанія України мала співпрацю з компанією Euronews. Було це до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету припинили виділяти кошти на оплату ліцензійних платежів. Ці кошти накопичились у чималий борг, який сягає 11 мільйонів євро.

Представники Суспільного вже звернулись до Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Міністерства культури, молоді та спорту й Міністерства юстиції України, проте не отримує відповіді та підтримки з боку держави. Окрім чималого боргу, вони ще мають додатково заплатити понад півтора мільйона євро виконавчого збору.

Відомо, що Євробачення-2020 пройде 12, 14 та 16 травня в нідерланському місті Роттердам. За результатами Нацвідбору, Україну представлятиме етногурт Go_A, який вже підписав договір з НСТУ. За словами солістки колективу Катерини Павленко, контракт не мав жодних "підводних каменів" та повністю відповідав їхнім очікуванням. Згідно із договором, НСТУ покриває частину витрат гурту на Євробачення-2020, зокрема, щодо створення образів, постановки та перебування колективу на шоу.

Ми договір підписали, тому нам все сподобалося. Там ніхто нікого не обмежує. UA: Суспільне повністю зацікавлене в тому, щоб гідно представити Україну. Тому там немає підводних каменів,
– зазначила Катерина Павленко.