За результатами останніх досліджень NASA зробила висновок, що Енцелад має майже всі основні ознаки для існування життя, йдеться у заяві Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору.

Зауважимо, що космічне агентство провело кілька місій з дослідження супутників. Так, за допомогою апарату "Кассіні" було виявлено безліч молекул водню у струменях води, що піднімається з переломів на крижаній поверхні Енцелада.

Читайте також: Прес-конференція NASA щодо пошуків позаземного життя: онлайн-трансляція

Також науковці сподіваються, що у воді на супутнику Сатурна присутні фосфор і сірка. Хоча цього і не показав "Кассіні", але кам’янисте ядро Енцелада може мати таку саму структуру, як метеорити, в структурі яких містяться ці два елементи.

Крім того, космічний телескоп "Хаббл" показав, що на найтеплішій ділянці поверхні супутника Юпітера Європи з'явився водяний шлейф.

Як відомо, Європа – один із шести супутників Юпітера, який входить до числа чотирьох найбільших (Галілеєві супутники). Його практично можна порівняти з розміром Місяця – діаметр Європи складає 3122 кілометри.