Як відомо, "Сторожова застава" зібрала вже за перший вікенд прокату понад 8 мільйонів гривень.

Наш глядач втомився бачити українських героїв на екрані у ролі пригноблених, стверджують творці фільму.

Читайте також: Автори фільму "Сторожова застава": Ми ще розкажемо самі собі та всьому світу свою історію

"Я скажу, чому успішно. Тому що, можливо, це вперше герої – українці, і ми не плачемо. От таке повинно бути – героїчне. Треба завершувати оцю історію, культивування у собі постійно якоїсь плаксивості. У цьому успішність – українці хочуть бачити себе як успішний народ, успішну націю, а не скигліями", – впевнений актор Роман Луцький, виконавець ролі Олешка.

Колегу підтримали також режисер фільму Юрій Ковальов та актор Олег Волощенко, який додав: "Мене сьогодні один коментар просто "убив": "Це українське кіно, і Вітя йде в минуле без томика "Кобзаря" і без вишиванки?! Це перемога!".

Юрій Ковальов додав, що, крім того, у фільмі є гумор, відчуття реального життя, смак життя. А ідея екранізувати саме цей роман, "Сторожова застава", за словами режисера, виник у продюсерів, Єгора Олесова і Юрія Прилипка.

Вони знайшли цю книгу, полюбили її, а потім вже мені зателефонували з ідеєю. Я прочитав, мені теж сподобалась, і тоді почали працювати над сценарієм,
– розповів Ковальов.

Читайте ексклюзивне інтерв'ю сайту "24" з режисером та акторами стрічки: За кадром "Сторожової застави": про успішність, містику і чи буде продовження