Усіх гостей Луцького замку радо вітає кликун. Сьогодні тут відкривають нову туристичну локацію – Стирову вежу – одну із трьох, які є у замку. Донині вона була закрита для відвідувачів.
"У цій башті був замковий суд. Були замкові писарі, які займалися князівськими документами і документами, власне, самого міста. Унизу, в підземеллях башти, була в’язниця для людей, які відбували покарання за присудом князя," – розповів заступник директора Луцького історико-культурного заповідника Віктор Баюк.
Читайте також: На Закарпаття їдуть тисячі туристів, аби побачити славнозвісну Долину нарцисів
Стіни тут до 2,5 метрів товщиною, напільні стіни, які витримували навантаження під час того, як хотіли захопити Луцький замок. Стіни, зроблені з великої цегли на вапняковому розчині, досить міцні і досі.
У Замку Любарта діють картинна галерея, музеї книги і дзвонів. Тому тут давно традиційним став і фестиваль дзвонарів. Окрім нього, на території замку відбуваються практично усі головні фестивалі Луцька.
Це такі фестивалі, як "Волинська княжна", як "Food fest", фестивалі сімейного дозвілля, фестивалі для діток. Тобто це все те, що ми можемо показати нашим відвідувачам, аби їм краще запам’ятався наш замок,
– зазначив директор Луцького історико-культурного заповідника Павло Рудецький.
Окрім фестивалів, Луцький замок приваблює туристів таємничими легендами.
"У Луцькому замку час від часу з’являвся чоловік у плащі, який перелазив стіни замку, де вони дотикаються до шляхетського будинку. А потім так само таємниче зникав. Ми думаємо, що то, напевно, один із тих охоронців Луцького замку, який ніколи не був узятий приступом," – розповів Рудецький.
Туристи від таких історій у захваті.
Замок Любарта у Луцьку
Сьогодні Замок Любарта – найвідоміший туристичний об’єкт Волині. А кілька років тому він увійшов до переліку семи нових чудес України.
Читайте також: Найпопулярніші вакансії на час курортного сезону