Про це заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко, передає "Укрінформ".

"Це питання має два аспекти. Є закон і є позиція Держкіно з точки зору виконання чинного законодавства. На сьогодні у зв'язку із забороною актору в'їзду на територію України підстав забороняти серіал немає. Але якщо від СБУ надійде відповідне подання до Мінкульту про внесення прізвища цього актора до переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці України, і Міністерство культури таке рішення ухвалить – ми будемо зобов'язані відкликати прокатне посвідчення цього серіалу", – пояснив Іллєнко.

Читайте також: Український режисер пригадав Зеленському смертельний випадок через серіал "Свати"

За його словами, очевидно, що СБУ мала право заборонити актору в'їзд на територію України, який відкрито заявляє свою антиукраїнську позицію.

Що стосується взагалі зйомок російських акторів у так званих українських серіалах. Насправді ці серіали абсолютно робляться на російський ринок, вони не є українськими. І нехай ті, хто їх роблять, не розповідають, що вони – українські кінематографісти,
– різко додав глава Держкіно.

22 листопада СБУ заборонила Федору Добронравову в'їзд до України – російський актор свого часу здійснював незаконні поїздки на територію окупованого Криму.

Оскільки він виконує головну роль у серіалі "Свати", який створила українська студія "95 Квартал", то з’явилась інформація, що Держкіно може взагалі заборонити цей кінопродукт. У зв’язку із ситуацією, продюсер Володимир Зеленський, який є одним із творців цього серіалу, різко висловився щодо його імовірної заборони.

У відповідь на його критику речниця Служби безпеки Олена Гітлянська підкреслила, що вони не мають повноважень забороняти жодного фільму або серіалу, оскільки це є виключною компетенцією Міністерства культури України.