Травневі свята без саджання картоплі: як відпочити дешево і сердито

25 квітня 2017, 19:04
Читать новость на русском

На травневі свята у 2017 році українці відпочиватимуть у два етапи. Перший – з 29 квітня по 2 травня. Ще один ряд вихідних – з 6 по 9 травня. Звичайно, традиційне заняття українців у цей період – це саджання картоплі. Ми ж вам пропонуємо альтернативні варіанти. І обіцяємо: по гаманцю вони сильно не вдарять.

Як розповіла сайту "24" старший менеджер туристичної компанії "Андреоллі-тур" Наталя Марисюк, весна – не найпопулярніший період для подорожей. Однак, і зараз в Україні є чимало привабливих місць, куди можна поїхати на травневі свята.

Читайте також: Афіша на травневі свята: найцікавіші події в Україні

Травневі свята на озері "Синевир"

Це місце – одне з наймальовничіших в Україні. Це найбільше високогірне озеро в Карпатах. Його оточують гори та височезні ялинки, які простягаються до самих берегів Синевиру. До речі, в центрі озера є маленький острівець, на якому стоять дві дерев’яні статуї, що символізують двох закоханих.


Мальовничі краєвиди озера Синевир не залишать нікого байдужим

Щоправда, купатися у цьому озері не можна, адже там навіть влітку просто крижана вода. Тож краще кататися озером на дерев’яному плоті. Особливо чарівне озеро пізньої весни, коли дерева зазеленіли, а вода залишається блакитною і крижаною. До речі, озеро Синевир віднесли до переліку 7 чудес нашої країни.

За словами Наталі Марисюк, якщо ви вирішили їхати до Синевиру, то найкраще обирати тур через село Колочаву на Закарпатті. Все село можна вважати одним великим музеєм зі старовинними хатами, кузнями та церквами. На території Колочави є 10 унікальних музейних комплексів та 55 пам’ятників.


Відпочинок на травневі вихідні у карпатському селі

Читайте також: Меню на пікнік: 14 рецептів страв, які можна приготувати на природі

Заквітчане Закарпаття на травневі вихідні

Наприкінці квітня в Ужгороді стартує традиційний фестиваль "Сакура Фест", який триватиме до 8 травня. Окрім того, що ви зможете помилуватись 800-метровою заквітчаною алеєю сакур, у програмі фесту – ще й змагання виноробів, масовий велозаїзд, шоу вогню та багато іншого.


Цвітіння сакур в Ужгороді припадає якраз на травневі вихідні

Крім того, можна відправитись на екскурсію у древній Ужгородський замок, збудований ще у 9 столітті.


В Ужгородському замку є багато унікальних експонатів

Ще одне закарпатське місто, яке неймовірно прекрасне навесні, – це Хуст. Кінець квітня та майже весь травень тут цвіте славнозвісна Долина нарцисів. В урочищі Кіреші росте найбільша у світі плантація нарцисів вузьколистих.

До речі, ця рослина занесена до Червоної книги. Тут також працює еколого-освітній центр "Музей нарциса".


Найбільша у світі плантація нарцисів вузьколистих

Середньовічні травневі свята: "Квітка на камені"

Якщо ви цінуєте древню архітектуру – вам неодмінно варто навідатись до Кам’янця-Подільського, який ще називають "Квіткою на камені". Тут ви можете побачити славнозвісну Кам’янець-Подільську фортецю.


Куди поїхати на травневі: завітайте в Кам'янець-Подільський

Крім того, кожної весни у цьому місті проходить фестиваль повітряних куль. Повітроплавні екіпажі з усієї країни змагаються за титул чемпіона України. Це незабутнє видовище.


У Кам’янці-Подільському можна покататися на повітряній кулі

Покататись на повітряній кулі також може кожен охочий. Щоправда, це задоволення недешеве. Одна година на повітряній кулі для пари коштуватиме кілька тисяч гривень.

Поради для бюджетної подорожі на травневі вихідні

Якщо ви хочете зекономити на поїздці, то Наталя Марисюк радить обирати проживання за межами міст. Це такий собі "зелений туризм" – проживання у будинках сільської місцевості.

Так, готель у місті коштує для особи 250-300 гривень за добу. У той же час, проживання у сільському будинку обійдеться у 80-150 гривень. Часто також господарі пригощають своїх пожильців вечерею,
– розповіла менеджер з туризму.

Якщо ви плануєте подорож у гори, фахівець радить їхати краще на Закарпаття, аніж в Івано-Франківську область. За її словами, Прикарпаття має відомий гірськолижний курорт, тож цей регіон більш популяризований. Відповідно і ціни в готелях, магазинах, забігайлівках та навіть сільських садибах на Прикарпатті значно вищі, ніж у Закарпатській області.

Читайте також: Коли в українців будуть вихідні: нова редакція законопроекту