Магія існує. А знайдено її було давним-давно, в розбитому міжпланетному зорельоті, десь в Британії, в часи Короля Артура і п'янички Мерліна. Ну а що, Гай Річі зробив такого Артура, якого йому хотілось. Чим Бей гірший?

Якісь школярі лазять в забороненій зоні, де знаходять трансформерів. Американські військові стріляють у трансформера, за яким ховаються діти, щоб вберегти тих же дітей. Потім школярів рятує не надто старша за віком дівчина, яка на їх фоні виглядає дуже крутою. Чим не серіал "Дуже дивні справи"? А, ще дівчинка знайомиться з драконами, які дихають вогнем. Привіт, Деєнеріс Буренароджена.

Військові США взагалі молодці: вони, виходить, садять дисептиконів в тюрми, а автоботів просто вбивають на місці. Дуже логічно, особливо враховуючи той факт, як багато автоботів допомагали землянам поборювати небезпеки. І більше того, в непевні часи ці ідіоти випускають всіх дисептиконських поганців з неволі, візуально представляючи їх карточками, як у "Загоні самогубць". Вау.

Бамблбі брав участь у другій світовій, та й Гітлера вбив трансформер. Оптимус зовсім здурів і почав воювати проти Землі і проти своїх друзів, хоча так само раптово перемкнувся на сторону "добра". Він в мить вирішив бути на стороні людей, які останнім часом нищать автоботів насмерть, а не врятувати власну планету. Ну так, легкий вибір.

Може, Майкл Бей втомився? Зрештою, він знімає одне і те ж вже 10 років, постійно "трансформуючи" кожну наступну стрічку у щось гірше. "Останній лицар" має стати останньою роботою Бея для франшизи. І правильно, на це вже було важко дивитись, навіть якщо налаштувати себе на повну відсутність сюжету і логіки.

П'яті трансформери за перший вікенд прокату зібрали в США найменшу серед усіх частин суму – $45,3 млн. Але фільм все одно не провалився – завдяки Китаю, який приніс $123,4 млн (зі $196,2 млн в цілому, в 41 країні). Отже, останні трансформери вже заробили більше, ніж бюджет зйомок ($217 млн.). Чим не успіх? Чи Бей втомився, чи просто тролить весь світ, але його продукт досі приносить гроші, незважаючи на рваний монтаж і відсутність цільної історії.

Також у кіно: "Розваги дорослих дівчат": що робити з мертвим стриптизером?