Щотижня натхненні юною шведською екоактивісткою Гретою Тунберг небайдужі до довкілля збираються на Капітолійському пагорбі поблизу будівлі Конгресу США у рамках Fire Drill Fridays. Ідейницею страйків є 81-річна американська акторка Джейн Фонда, яка зумисне переїхала до Вашингтона, щоб бути ближче у боротьбі за клімат. Вона публічно висловила свій намір влаштовувати протести до січня, за що була арештована на початку жовтня.

Читайте також: Група Coldplay не проводитиме гастрольний тур в підтримку нового альбому: несподівана причина

У п'ятницю, 22 жовтня, до голлівудської акторки долучилися колеги-знаменитості: одна з найбільш високооплачуваних моделей 90-х 45-річна Ембер Валлетта, американські актриси Дайян Лейн та Пайпер Перабо.

Кожна маленька дія сприяє масштабним змінам, які нам потрібні. Проявіть свій голос і вимагайте, щоб Верховний Суд не дозволив чинній адміністрації продовжувати відмовлятися від прийняття Закону про чисту воду. Створеному фондові виділятиметься 35 мільярдів доларів на покращення водної інфраструктури в США. Чиста вода, як чисте повітря – це істинна сутність цієї планети,
– так висловила свою позицію модель Ембер Валлетта у дописі в інстаграмі.


Арешт моделі Ембер Валлетти під час Fire Drill Fridays / Instagram /@firedrillfriday

Під час акції протесту поліція заарештувала 40 громадських екоактивістів, серед яких модель та акторки. Під час того, як на них одягали наручники, вони гучно скандували: "Покажись заради клімату!"

Мене щойно заарештували в Fire Drill Friday, оскільки ми в надзвичайній ситуації, і нам потрібене сприяння уряду для захисту нашої землі, повітря та води від великого забруднення нафтою,
– написала у твіттері акторка Пайпер Перабо.

Голлівудській зірці Джейн Фонді вдалося уникнути арешту цього разу після четвертого взяття під варту на початку листопада. Акторка зазначала раніше, що даремно і безглуздо арештовувати її щотижня, вона не збирається лишати розпочату справу. Натомість знаменитість зізнається, що тривале перебування у в'язниці протягом 90 діб, яке їй загрожує, може дуже зашкодити щільному графіку та роботі в сфері шоу-бізнесу.


Виступ Джейн Фонди під час Fire Drill Fridays / Instagram /@firedrillfriday