Рейтинг найдорожчих подарунків очолив 186-каратний алмаз "Кохінур", подарований останнім махараджею Сикхської держави Даліпом Сінгхом у 1849 році британській королеві Вікторії. Оцінити вартість алмазу дуже важко, для порівняння 45,42-каратний алмаз Надії коштує понад 250 мільйонів доларів.

Другу сходинку отримав "подарунок" від Франції – держава профінансувала американську війну за незалежність, передавши 20 мільярдів доларів під час війни у США в 1770-х роках. Та від такого щедрого подарунка постраждала сама Франція – це призвело до великої фінансовій кризі у країні, а згодом і до Французької революції.

Трійку лідерів замикає намисто з перл Cartier, яке подарував банкір Мортон Планк своїй дружині у 1917 році, вимінявши його на свій шестиповерховий особняк. Намисто оцінюють у близько 20 мільйонів доларів.

Четверте місце отримала арт-колекція з вартістю у 1,1 мільярда доларів, яку у 2003 році подарував Метрополітен-музею мільярдер Леонард Лаудер. У колекції є роботи Пабло Пікассо, Жоржа Брака та інших всесвітньо відомих митців.

ТОП-5 замикає російський мільярдер Роман Абрамович, який подарував своїй дружині Дарині Жуковій твори мистецтва на сотні мільйонів доларів. Зокрема, лише скульптура Альберто Джакометті коштує 14 мільйонів доларів.

Ще один коштовний камінь потрапив до рейтингу від Forbes. Шосте місце отримав 68-каратний діамант, який у 1969 році актор Річард Бертон подарував своїй дружині Елізабет Тейлор. Діамант оцінюють у 6,6 мільйонів доларів.

Сьому сходинку займає Тадж-Махал (827 мільйонів доларів), побудований в XVII столітті падишахом імперії Великих Моголів Шах-Джаханом на згадку про дружину.

Восьме місце – подарунок від бізнесмена Аніл Амбані дружині Тіні. У 2008 році вона від чоловіка отримала розкішну 34-метрову яхту за приблизно 80 мільйонів доларів.

Дев'яту сходинку отримав коштовний подарунок від мільярдера Томаса Уолша дочці Евелін – діамант "Зірка Сходу". А згодом її чоловік подарував ще один діамант під назвою "Хоуп".

ТОП-10 замикає пишне весілля сина мільярдера Михайла Гуцерієва у 2016 році.