В архітектурі Валенсії та звичаях населення перегукуються різні мотиви, оскільки місто тривалий час було під маврами. Тільки у 1238 році Валенсія була повністю відвойована християнами. Таким чином, у місті можна побачити різні стилі архітектури, включно з королівським, як у Мадриді.
Читайте також: Пакуємо валізи: як правильно скласти і що обов'язково взяти
Головною візиткою Валенсії є Кафедральний собор, який розташовується у самому центрі міста. Окрім прекрасної архітектури, це місце відоме тим, що в ньому зберігається Святий Ґрааль, який офіційно визнаний Ватиканом. Щоб зайти в собор і подивитися на Ґрааль доведеться заплатити 8 євро.
Кафедральний собор у центрі Валенсії, де зберігається Святий Ґрааль / Фото: Михайло Гема
Недалеко від Кафедрального собору розташовується Horchatería Santa Catalina. Це найстаріша орчатерія Валенсії, в якій продається знаменитий місцевий напій. На додачу до смачної орчатти кафе дарує чудову атмосферу та прекрасний дизайн.
Horchatería Santa Catalina – найстаріша орчатерія Валенсії / Фото: Михайло Гема
У центрі міста також розташовані дві величезні вежі – Torres de Quart та Torres de Serranos.
Torres de Quart / Фото: thingstodovalencia.com
А за 500 метрів від Torres de Quart розташовується ще одна візитка Валенсії – Центральний ринок. Торгівля просто неба вперше була розпочата на цьому місці у 1839 році. У кінці XIX століття влада міста організували конкурс на будівництво нового критого ринку. У 1910 році переміг проект Алехандро Солера Марча і Франциско Гуардіа Виала, які закінчили барселонську школу архітектури. Будівництво тривало з 1914 по 1928 рік, але його так і не завершили. Архітектурний стиль поєднує в собі елементи модерну, готики й еклектики.
Центральний ринок / Фото: thingstodovalencia.com
Валенсія відома й коридою, яка заборонена практично у всьому світі. Традиційне іспанське видовище, яке здебільшого завершується смертю бика. Місце для кориди у Валенсії – Bullring of Valencia поряд з місцевим вокзалом. Велика кругла арена, яку туристи мають змогу відвідати в зручний для себе час.
Уздовж Валенсії тягнеться величезний парк Турія. Його довжина близько 9 кілометрів, а площа – 8 гектарів. У парку посаджені різні види дерев: пальми, лимони, апельсини тощо. Свого часу на місці парку текла річка Турія, яку зарили під землю. У середині XX століття Валенсія пережила жахливу повінь через те, що водойма вийшла з берегів. Парк Турія адаптований як для пішоходів, так і для велосипедистів.
Парк Турія / Фото: Михайло Гема
На одному з кінців Турії розташовується одне з найбільш відомих місць Валенсії – Місто наук та мистецтв, яке включає Палац мистецтв імені королеви Софії, Агора, Океанаріум (найбільший у Європі океанографічний парк), Музей наук принца Феліпе та Хемісферік. Дизайн міста належить валенсійському архітектору Сантьяго Калатраві. Будівництво розпочалося у 1996 році. Комплекс є одним з видатних зразків сучасної архітектури.
Агора в Місті наук та мистецтв / Фото: Михайло Гема
Хемісферік в Місті наук та мистецтв / Фото: Михайло Гема
Палац мистецтв імені королеви Софії / Фото: Михайло Гема
Головною стравою у Валенсії вважається паелья. Цю страву найчастіше готують з рису з додаванням шафрану та оливкової олії. Паелья може бути рибною або м'ясною, з морських продуктів або м'яса птиці, рідше змішаною. Існує багато різновидів цієї страви. Скуштувати паелью можна майже в кожному закладі. Ціна: від 4 до 14 євро. У Валенсії паелью готують здебільшого до 16 години, оскільки згодом в більшості закладів сієста. Під час сієсти заклади харчування зачиняються або ж пропонують відвідувачам тільки напої.
Місцева страва Паелья / Фото: thingstodovalencia.com
На сході Валенсії розташовується старий район El Cabanyal, який свого часу був відомий своєю кримінальністю. El Cabanyal вирізняється красивими кольоровими будинками та невимушеною іспанською атмосферою. У цьому районі проживають іспанські роми. Також тут розташовується один з найвідоміших закладів міста – Casa Montana. Цей заклад має Мішленівську відзнаку й пропонує своїм відвідувачам валенсійське вино та страви з морепродуктів. Пляшка вина у Casa Montana коштує від 10 євро до понад 300 євро й більше. Ціни на різні страви стартують від 2 євро. Наприклад, щедра порція мідій – 5 євро.
Район El Cabanyal / Фото: Михайло Гема
Валенсія знаменита своїм фламенко. Південноіспанський музичний, пісенний і танцювальний стиль. Спів і танець сольні, супроводжуються грою на гітарі, кастаньєтах. Гарячий іспанський танець можна побачити, починаючи з вечора четверга, до вечора неділі. Одне з найкращих фламенко у Валенсії в Café del Duende. Вхід складає 12 євро й включає напій і тапас (закуску). Щоб сидіти за найкращим столом, варто прийти мінімум за півгодини до відкриття закладу.
Музеї Валенсії надзвичайно доступні, оскільки вхід складає 2-3 євро. У неділю вхід в музеї вільний. У Museu de Belles Arts de València представлені роботи Дієго Веласкеса, Франсіско-Хосе де Гойя, Пабло Пікассо та інших.
Автопортрет Дієго Веласкеса в Museu de Belles Arts de València / Фото: Михайло Гема
Museo Nacional de Ceramica розташований в центральній частині міста в історичній будівлі Палац маркізів Дос Агуас. Експозицію вінчає відтворений інтер'єр старовинної іспанської кухні, заповненої справжніми витворами з кераміки. Інтер'єр старовинної кухні. Крім цього, в музеї можна оглянути анфіладу парадних залів палацу, з меблями й розписами дев'ятнадцятого століття, зразки старовинних тканин і старовинну карету у внутрішньому дворі.
Museo Nacional de Ceramica /Фото: Михайло Гема
Порт Валенсії п'ятий за завантаженістю у Європі і є найбільшим в Іспанії та в басейні Середземного моря, з річною пропускною спроможністю близько 57 мільйонів тонн вантажів. У порт часто заходять круїзні лайнери, а також пришвартовані чудесні яхти та катери.
Біля порту проводилася знаменита гонка Формули-1 – Гран-прі Європи. Унікальною особливістю траси є розвідний міст поворотного типу, яким проїжджають боліди. З 2012-го року гонки тут не відбуваються, але розмітка траси все ще залишилася на вулицях Валенсії.
Пляжний відпочинок у Валенсії нічим не гірший, аніж на відомих курортах Пальми і Тенерифе. Вздовж міста тягнеться величезний піщаний пляж, який омивається Балеарським морем. Море досить мілке, відтак вода прогрівається вже у травні до 22 градусів. Однак для місцевих пляжний сезон розпочинається тільки в кінці червня. Пляжі щодня прибирають, а пісок просіюють. Оренда шезлонга складає 5 євро, оренда парасольки теж 5 євро.
Місцевий пляж / Фото: Михайло Гема
У літній сезон купити дешеві квитки в Іспанію з України складно. Тому найкраще зайнятися пошуком квитків взимку або навесні. З України до Валенсії лоукости не літають. У Валенсію можна добратися авіакомпаніями Wizz Air та Ryanair з Польщі.