Як інформує Daily Mail, настоятель Сент-Олбанського собору, що розташований у Великій Британії, вирішив дослухатися до твердження архієпископа Кентерберійського, який закликав англіканську церкву переглянути приналежність Христа до білої раси. Так, картина "Таємна вечеря" з темношкірим Христом заперечує, що Ісус був європейцем.

До теми Гайтана, Єжов, Ашіон: українські зірки зізналися, що були жертвами расизму

Сент-Олбанський собор визнав, що церква недостатньо проповідує расову справедливість. Аби продемонструвати солідарність з рухом Black Lives Matter, на вівтар з 4 липня виставлять роботу художниці Лорни Мей Водсворт, яку вона написала ще 2009 року. Сама авторка зізналася, що саме "Таємна вечеря" Леонардо да Вінчі XV століття змусила її по-справжньому замислитися над тим, як ми звикли бачити Ісуса.

"Життя темношкірих мають значення, тому ми перетворили наш Вівтар Вигнаних в місце для роздумів і молитов, поставивши у центр картину, написану Лорною", – оголосив настоятель.

Варто зазначити, що експерти погоджуються, що Христос мав риси, які близькі до східних, а не до західних, як звикли бачити на традиційних зображеннях. Правдивим вважають те, що Ісус схожий на флорентійця.