Збірка "Звуки Чорнобиля" – міжнародна і різножанрова. До неї увійшли твори гуртів Kazka, "Вагоновожатые", Atomic Simao (всі – Україна), GusGus (Ісландія) і Telepopmusik (Франція), а також технодіджея Bjarki, бітбоксера Dub FX, соло-виконавців Сергія Міхалка, Олександра Чемерова, Стасік і Krutь.

Важливо! Акція пам'яті у Чорнобильській зоні: 35 свічок, кінопоказ, спектакль і служба на діджитал-іконі


Платівка "Звуки Чорнобиля" / Фото: Кирило Русанівський

Колекційна платівка вийшла обмеженим накладом – 500 примірників. Вініл світиться у темряві й має обкладинку з доданою реальністю, на якій, за допомогою мобільного додатку CHRNBL, портрети музикантів "оживають" та розповідають про написані пісні.


Картинки на платівці "оживають" / Фото: Кирило Русанівський

Всі композиції проєкту "Звуки Чорнобиля" мають спільну ідею – в основі кожної закладені характерні для Зони відчуження звуки: тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум "Рудого лісу", навіть, звуки з середини ЧАЕС.

Вартість платівки символічна – 1986 гривень (нагадаємо, аварія в Чорнобилі сталася у 1986 році). Автор проєкту Валерій Коршунов на міжнародному форумі CHRNBL заявив:

Весь прибуток з продажу платівок піде на допомогу ліквідаторам та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС за допомогою нового сервісу Help Chornobyl. Адже, "Звуки Чорнобиля" – перш за все соціальний проєкт, створений з метою культурного переосмислення трагедії в минулому й подолання її наслідків у майбутньому. Музиканти з різних боків розповідають історії Чорнобильської катастрофи, яка торкнулась мільйонів людей по всьому світу.


Валерій Коршунов за пультом / Фото: Кирило Русанівський

Разом з платівкою у Прип’яті презентували й продовження "Звуків Чорнобиля". У новому сезоні Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiation українські електронні музиканти Woo York, Voin Oruwu, Na Nich, Zavoloka напишуть музичні композиції для проєкту та відіграють живі виступи у Зоні відчуження.


Концерт у Прип’яті під час презентації платівки "Звуки Чорнобиля" / Фото: Кирило Русанівський

Зверніть увагу! HELP Chornobyl: що це за сервіс і як ним користуватися – покрокова інструкція

"Звуки Чорнобиля": деталі проєкту

  • 2018 – старт проєкту за ініціативи громадського та культурного діяча Валерія Коршунова.
  • 2019 – найвідоміший бітбоксер світу Dub FX відвідав Зону відчуження, де створив та записав пісню про Чорнобиль.
  • 2020 – за участі багатьох відомих музикантів записано перший альбом "Звуки Чорнобиля".
  • 2021 – до проєкту залучено електронних музикантів, які пишуть нові композиції та мають живі виступи у Зоні відчуження.
  • Проєкт вже отримав чималу підтримку на YouTube та Facebook – 1,7 та 1 мільйон переглядів відповідно.
  • "Звуки Чорнобиля" увійшли до підбірки найкращих альбомів 2020 року за версією музичних журналістів та експертів.
  • Знято документальну стрічку про створення проєкту, яку презентували цьогоріч на каналі "Телебачення Торонто" напередодні роковин аварії.

До теми Ісландські музиканти GusGus & Bjarki випустили кліп на трек "Чорнобиль"