Як повідомляють на Deutsche Welle, Берлінале відкрився гучною гала-вечіркою та всесвітньою прем'єрою анімаційної стрічки режисера Веса Андерсона "Острів собак". На події були присутні як зірки кінематографу, так і президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, мер Берліна та організатори фестивалю.

Читайте також: Viva найкрасивіші-2018: яскраві фотографії з червоної доріжки

Серед 385 кінострічок, які покажуть кінотеатрах Берліна, відбудеться показ і двох українських фільмів: "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк (у секції "Панорама") і "День перемоги" Сергія Лозниці (у секції "Форум"). На показах головних стрічок фестивалю, – а їх налічується 24, – на червоних доріжках можна буде побачити таких зірок кіно як Роберта Паттінсона, Скарлетт Йоганссон, Тільду Свінтон, Пітера Мюррея та інших.


Німецька актриса і ведуча Анке Енгельке

Що цікаво, на Берлінале організатори події попросили не дотримуватись класичного дрес-коду у жінок. В рамках кампанії #MeToо, що бореться проти сексуальних домагань, вони запропонували акторкам замість черевиків на високих підборах одягати зручні чоботи. Директор фестивалю Дітер Косслік вже заявив – на червоний хідник він пустить усіх, хоч жінок у чоботях, хоч чоловіків на підборах.


Німецькі актори Wotan Wilke Möhring та Iris Berben, британська актриса Гелен Міррен, американська актриса Ель Феннінг і німецька актриса Heike Makatsch (зліва направо)


Німецька актриса Susan Hoecke


Кінопродюсер Артур Браунер з Беттіною Бернард (зліва) і з донькою продюсеркою Еліс Браунер (справа)


Німецька актриса Ina Paule Klink


Німецький режисер Том Тиквер з дружиною Marie Steinbach


Британська акриса Тільда Свінтон


Американський актор Джефф Голдблюм


Тільда Свінтон, американський кінорежисер Вес Андерсон і американська актриса Грета Гервіг