Не можна викидати: що робити зі старими освяченими гілочками верби
Вже цього тижня, 28 квітня, українці святкуватимуть Вербну неділю. У цей день заведено йти до церкви та святити гілочки верби. Вважається, що вони оберігають дім від зла та приносять здоров'я усій родині.
Вербу зберігають біля ікони цілий рік. Деякі люди не знають, що потрібно робити з нею після. У цьому допоможе розібратися LifeStyle 24.
До слова Як українці відзначають Великдень: основні традиції свята
Що робити зі старими гілочками верби
Старі освячені гілочки верби не варто викидати. Раніше наші предки пускали їх в якусь водойму, якщо вона була поруч. Однак є кращий спосіб. Вербу потрібно спалити, а попіл розсипати у місці, яке якомога далі від людей. Можете також взяти спалені гілочки та походити з ними навколо будинку. Вважається, що так він очищається від негативної енергетики.
Якщо у вас вдома є піч, то спаліть гілочки верби там. Після цього, попіл варто висипати під дерево, також можна розвіяти його над озером або річкою. Буває, що навіть на старій вербі з'являються нові пагони, тому деякі люди їх садять. Однак, згідно з народними прикметами, це краще робити десь у лісі.
Що роблять з гілочками верби у свято
- У Вербну неділю, за традицією, гілочками верби легенько б'ють усіх родичів, щоб вони були здоровими, а також тих, хто не пішов на святкову службу, бо проспав.
- Для такого звичаю навіть існує приказка: "Не я б'ю – верба б'є, за тиждень Великдень. Недалечко червоне яєчко".