Як і багато інших масових заходів в Україні, знаменитий фестиваль Сорочинський ярмарок, що проходить в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, у 2020 року не відбудеться. Про це повідомляють в "Інтерфакс Україна".

До теми Які заходи у світі та Україні скасували через коронавірус

Організатори заходу повідомили, що на таке рішення вони пішли через "політику подвійних стандартів" щодо заходу, адже, незважаючи на зростання кількості хворих на коронавірус, карантині обмеження в Україні послаблюють. Але вони не можуть піддавати ризику людей, які би відвідали подію.

Не дивлячись на те, що епідемічна ситуація в Україні із захворюваністю COVID-19 стабілізована, карантинні обмеження знімаються, працюють найбільші оптові ринки, а на серпень дозволено проведення масштабних виставок в Україні та заходів на Полтавщині, політика подвійних стандартів щодо Національного Сорочинського ярмарку триває, і тому ми не можемо піддавати можливу небезпеку тих, хто любить ярмарок і приїжджає на неї, людей, яких ми також любимо і поважаємо,
– йдеться в повідомленні.

Представники Сорочинського ярмарку також додали, що не дозволять "окремим деструктивним силам" зашкодити іміджу ярмарку, який проходить в Україні з 1999 року: "Ми не можемо допустити будь-яких проявів зневаги до наших учасників і гостей, які два десятки років підтримували нас, відвідували ярмарок, брали в ньому участь – тим самим згуртовували Україну навколо її історії, культури і традицій, а багатьом з них саме ярмарок давала можливість годувати свої сім'ї".

Додамо, що в онлайн-формат перевели або ж повністю скасували такі культурні події в Україні, як Одеський кінофестиваль, Львівський форум видавців, Книжковий Арсенал, фестивалі Atlas Weekend, UPark та інші. Станом на 14 липня, в Україні зафіксовано майже 55 тисяч офіційно хворих на коронавірус. З них – 27 тисяч людей одужали та 1412 померли.