Наразі на оберненій до Землі стороні не спостерігається жодної плями, пише "Еспресо". Кількість цих плям на є одним з визначальних параметрів, за яким вимірюється 11-річний сонячний цикл, історія якого налічує вже майже 270 років. Раз в 11 років кількість плям досягає максимуму, а приблизно посередині між цими піками знижується до найменшого значення, названого сонячним мінімумом.
Природа цих змін залишалася незрозумілою протягом майже 200 років, і лише в середині XX століття було встановлено, що з циклом 11 років змінюється магнітне поле Сонця (по черзі посилюється і послаблюється).
Читайте також: На Сонці зафіксували рідкісне явище: у NASA показали фото
Оскільки плями утворюються в областях сильного поля, то у моменти максимальної напруженості поля досягає максимуму й кількість плям. Магнітна і пов'язана з нею електрична енергія Сонця є основним "паливом" для сонячної активності (сонячні спалахи і викиди речовини мають у своїй основі електричну і магнітну природу).
З цієї причини в роки максимуму сонячного циклу зростає і "вибухова" активність Сонця. У роки мінімуму вона, навпаки, затухає.
Виходячи з того, що зараз відбувається на зірниці, Сонце невідворотно наближається до природнього мінімуму, якого вона досягне між 2018 2019 роками. На цьому шляху на Сонці спочатку повинні повністю зникнути складні групи плям і пов'язані з ними сонячні спалахи, що, схоже, вже сталося.
Читайте також: Як Юпітер Венеру "цілував": яскраві фото користувачів під час космічного явища
Потім у короні Сонця поступово починають спливати нові потоки магнітного поля, з'являються перші плями, і маховик сонячного циклу починає новий 11-річний оберт. Зараз Сонце почало входити у третій етап, який характеризується поступовим зникненням плям.
На цьому етапі все ще на короткий час можуть з'являтися окремі плями й навіть відбуватися слабкі спалахи, але це є лише останніми сплесками активності. Остаточне зникнення плям із Сонця може відбутися вже протягом найближчих 2-3 місяців.