Таку заяву зробив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко у коментарі ресурсу "Гордон".

Читайте також: Сутички з поліцією у Харкові: націоналісти розтрощили знімальний майданчик прорадянського серіалу

За його словами, заборонами на в’їзд акторам на територію України займається СБУ, а не підпорядковане йому відомство.

"Про рішення СБУ я, як і всі інші, дізнався з новин. Заборона на в'їзд до України Добронравову не означає, що буде заборонено серіал "Свати". Поки що жодних рішень стосовно цього Міністерство культури не ухвалювало. Сьогодні правових підстав для заборони серіалу "Свати" немає", – підкреслив функціонер.

Водночас він зауважив, що заборона російських серіалів стимулює виробництво українського контенту.

Сьогодні для показу в Україні заборонено понад 630 фільмів і серіалів. Вони – не лише російські. Сьогодні на наших каналах ви не знайдете жодного фільму або серіалу, де є пропаганда державних органів країни-агресора та які Росія зняла після 1 січня 2014 року. Це стимулювало розвиток виробництва вітчизняних серіалів. А враховуючи запроваджені квоти, ці серіали виходять українською мовою. Наші актори починають грати в головних ролях, які раніше діставалися росіянам,
– констатував Іллєнко.

Нагадаємо, 22 листопада СБУ заборонила Федору Добронравову в'їзд до України – російський актор свого часу здійснював незаконні поїздки на територію окупованого Криму. Оскільки він виконує головну роль у серіалі "Свати", який створила українська студія "95 Квартал", то з’явилась інформація, що Держкіно може взагалі заборонити цей кінопродукт.

У зв’язку із ситуацією, продюсер Володимир Зеленський, який є одним із творців цього серіалу, різко висловився щодо його імовірної заборони.

У відповідь на його критику речниця Служби безпеки Олена Гітлянська підкреслила, що вони не мають повноважень забороняти жодного фільму або серіалу, оскільки це є виключною компетенцією Міністерства культури України.