Головним номінантом на отримання золотих масок BAFTA в цьому році став фільм "Лінкольн". Стрічку, про життя і діяльність американського президента Авраама Лінкольна, висунули у 10 з 24 конкурсних номінацій. Серед них - "Кращий фільм", "Кращий адаптований сценарій", "Оригінальна музика", ряд технічних номінацій, а також "Кращий актор" (Деніел Дей-Льюїс), "Кращий актор другого плану" (Томмі Лі Джонс) і "Краща актриса другого плану "(Саллі Філд).

Дев'ять номінацій отримала 3D-драма "Життя Пі" (оскароносного режисера Енга Лі і епічна екранізація мюзиклу за твором Віктора Гюго "Знедолені".

Новий епізод "бондіани" "007: Координати "Скайфолл" удостоївся восьми номінацій, драма про визволяння американських заручників в Ірані"Операція "Арго" - семи, а стрічка "Анна Кареніна" режисера Джо Райта і сценариста Тома Стоппарда - шести.

П'ятірка претендентів у категорії "Кращий фільм" виглядає таким чином: "Операція" Арго","Знедолені","Життя Пі","Лінкольн" та стрічка "Мета номер один" про операції з ліквідації Усами бен Ладена від режисера Кетрін Бігелоу.

За титул кращого режисера поборються Міхаель Ханеке ("Любов"), Бен Аффлек ("Операція "Арго"), Квентін Тарантіно ("Джанго Звільнений"), Енг Лі ("Життя Пі") і Кетрін Бігелоу.

За звання кращої актриси за підсумками кіносезону змагатимуться Еммануель Ріва ("Любов"), Хелен Міррен ("Хічкок"), Дженніфер Лоуренс ("Мій хлопець - псих"), Джесіка Честейн ("Мета номер один") і Маріон Котійяр ("Іржа і кістка").

У номінації "Краща чоловіча роль" висуваються Бен Аффлек ("Операція "Арго"), Бредлі Купер ("Мій хлопець - псих"), Деніел Дей-Льюїс ("Лінкольн"), Х'ю Джекман ("Знедолені") і Хоакін Фенікс ("Майстер").

До номінації "Кращий неангломовний фільм" цього року увійшли драма "Любов", норвезький кримінальний трилер "Мисливці за головами", драма данського режисера Томаса Вінтерберга "Полювання", французька драма "Іржа і кістка" і французька стрічка "1+1".

Переможців обирають шляхом голосування понад 6 тисяч членів Британської кіноакадемії.

Нагадаємо, минулого року більшість призів отримав фільм "Артист".