Шнобелівська премія – це курйозний аналог Нобеля. Кожен із лауреатів отримав у нагороду по 10 трильйонів зімбабвійських доларів, пише Neatorama. Вчених нагородили за дослідження сумнівної наукової цінності, які "спочатку змушують вас сміятися, а потім змушують вас думати".

Читайте також: В США оголосили лауреатів Шнобелівської премії-2016: миші в трусах та дивакуваті науковці

Промова кожного лауреата тривала не більше ніж одну хвилину, а якщо хтось не вписувався в час, восьмирічна дівчинка казала: "Будь ласка, вистачить. Мені нудно".

Шнобелівська премія-2017: лауреати

Фізика

Жартівливу премію з фізики здобув Марк-Антуан Фардін за доведення теорії про те, що коти – це насправді рідина. "У рідкому стані речовина займає певний обсяг і приймає форму ємності, в якій знаходиться", – розповів Фардін про своє дослідження. На його думку, дорослі коти розтікаються швидше за кошенят.

Шнобелівська премія з фізики
"Дослідження" шнобелівського лауреата: коти розтікаються в ємності, як рідина

Премія миру

Шнобелівську премію миру здобула група дослідників, які довели, що гра на дудці діджеріду допомагає впоратися з апное і хропінням. Для дослідження вони спостерігали за 25 добровольцями, які страждали від апное, що супроводжувалося хропінням. Протягом чотирьох місяців ці люди грали на діджеріду по 5-6 днів на тиждень по 25 хвилин.

Економіка

Дослідники Меттью Рокловф і Ненсі Грір отримали премію з економіки за дослідження про те, що обійми з крокодилом знижують потяг до азартних ігор. В експерименті взяли участь 62 чоловіки і 41 жінка. Вони мали робити ставки в ігрових автоматах. Перед цим частині добровольців давали потримати метрового крокодила. Вони відчули сильні негативні емоції і в результаті робили маленькі ставки. А ось ставки тих, хто не мусів тримати крокодила, навпаки були вищими, ніж у контрольної групи.

Анатомія

Премію з анатомії отримав дослідник Джеймс Хейткот, який визначив, що людські вуха ростуть зі швидкістю 0,2 мм на рік.

Людські вуха ростуть зі швидкістю 0,2 мм на рік
Людські вуха ростуть зі швидкістю 0,2 мм на рік (фото: cgtn)

Психологія

Група вчених отримала Шнобелівську премію за те, що довели, що багато однакових близнюків не можуть розпізнати себе візуально. Їхнє дослідження називається "Це я чи мій близнюк? Відсутність переваг самопізнання в ідентичних близнят".

Пов’язане зображення