Шнобелівська премія – це курйозний аналог Нобеля. Кожен із лауреатів отримав у нагороду по 10 трильйонів зімбабвійських доларів, пише Neatorama. Вчених нагородили за дослідження сумнівної наукової цінності, які "спочатку змушують вас сміятися, а потім змушують вас думати".

Читайте також: В США оголосили лауреатів Шнобелівської премії-2016: миші в трусах та дивакуваті науковці

Промова кожного лауреата тривала не більше ніж одну хвилину, а якщо хтось не вписувався в час, восьмирічна дівчинка казала: "Будь ласка, вистачить. Мені нудно".

Шнобелівська премія-2017: лауреати

Фізика

Жартівливу премію з фізики здобув Марк-Антуан Фардін за доведення теорії про те, що коти – це насправді рідина. "У рідкому стані речовина займає певний обсяг і приймає форму ємності, в якій знаходиться", – розповів Фардін про своє дослідження. На його думку, дорослі коти розтікаються швидше за кошенят.


"Дослідження" шнобелівського лауреата: коти розтікаються в ємності, як рідина

Премія миру

Шнобелівську премію миру здобула група дослідників, які довели, що гра на дудці діджеріду допомагає впоратися з апное і хропінням. Для дослідження вони спостерігали за 25 добровольцями, які страждали від апное, що супроводжувалося хропінням. Протягом чотирьох місяців ці люди грали на діджеріду по 5-6 днів на тиждень по 25 хвилин.

Економіка

Дослідники Меттью Рокловф і Ненсі Грір отримали премію з економіки за дослідження про те, що обійми з крокодилом знижують потяг до азартних ігор. В експерименті взяли участь 62 чоловіки і 41 жінка. Вони мали робити ставки в ігрових автоматах. Перед цим частині добровольців давали потримати метрового крокодила. Вони відчули сильні негативні емоції і в результаті робили маленькі ставки. А ось ставки тих, хто не мусів тримати крокодила, навпаки були вищими, ніж у контрольної групи.

Анатомія

Премію з анатомії отримав дослідник Джеймс Хейткот, який визначив, що людські вуха ростуть зі швидкістю 0,2 мм на рік.


Людські вуха ростуть зі швидкістю 0,2 мм на рік (фото: cgtn)

Психологія

Група вчених отримала Шнобелівську премію за те, що довели, що багато однакових близнюків не можуть розпізнати себе візуально. Їхнє дослідження називається "Це я чи мій близнюк? Відсутність переваг самопізнання в ідентичних близнят".