1) Євген Євтушенко народився у 1932 році у нинішній Іркутській області, хоча рід його походить з України, а саме з Житомирської області, де його прадід поляк Йосип Бойківський свого часу одружився на викупленій із неволі українці.

2) Уперше свої поетичні доробки Євтушенко презентував у 5-річному віці, а в 20 років став наймолодшим членом Спілки письменників.

3) Своїми поетичними вчителями літератор називав Володимира Маяковського, Сергія Єсеніна та Бориса Пастернака, і саме недалеко від могили останнього Євтушенко просив себе поховати.

4) Його виступи у Великому залі московського Політеху разом з Робертом Рождественським, Андрієм Вознесенським, Булатом Окуджавою та першою дружиною Беллою Ахмадуліною стали символом хрущовської "відлиги", яка своєю чергою асоціювалася з з довгоочікуваною свободою слова та творчості.

5) У 1961 році пише поему "Бабин Яр", яку згодом було перекладено на 72 мови світу. Першими поему прочитали українські культурні діячі Іван Драч і Віталій Коротич. Зауважимо, що поема стала певним проривом, оскільки до цього трагедія Бабиного Яру замовчувалася.

6) У 1963 році поета номінували На Нобелівську премію з літератури.

7) Його перу належить відома фраза "Поет у Росії – набагато більше, аніж поет". Вона стала вступними словами вірша "Молитва перед поемою".

Поэт в России - больше, чем поэт.

В ней суждено поэтами рождаться

лишь тем, в ком бродит гордый дух гражданства,

кому уюта нет, покоя нет.

8) Поет багато подорожував і об’їздив всі контингенти, окрім Антарктиди.

9) В 1991 році переїхав до США, де в 1993 видав фундаментальну антологію російської поезії XX століття, в якій розповідалося про 875 персоналій.

10) У 1994 році на честь поета назвали планету Сонячної системи (4234 Evtushenkо), яка розташовується за 247 тисяч кілометрів від Землі.

Читайте також: Я дуже люблю Україну: топ-7 віршів Євгена Євтушенко