За кілька днів Nimses став настільки популярним, що кількість його користувачів збільшилась у рази.

Ідею та основну архітектуру придумала Ольга Холобок. Вона разом із своєю командою працювала над реалізацією проекту три роки. У відкритий доступ Nimses запустили 15 березня – до цього з січня 2017 року закриту бету тестували 750 активних користувачів. Однак офіційною датою запуску вважається 1 червня.

Читайте також: В Google будуть брати з користувачів плату за перегляд сайтів без реклами

Ніхто достеменно не може відповісти, що таке Nimses. По-перше – це соцмережа, за принципом схожа до Instagram: там можна постити фото та ставити лайки. Окрім цього, це багатообіцяючий комерційний проект, де кожен пост і лайк чогось коштує у внутрішній валюті – німах (nims). Один такий нім зараз прирівнюється до одного центу, однак їх вартість постійно змінюється.

Соціальна мережа Nimses

Соціальна мережа Nimses

Сама соцмережа заснована на геолокації. Тобто кожен користувач бачить, де ви і з якого місця запостили ту чи іншу картинку.

Також кожна хвилина вашого життя приносить вам по одному німу. Ці німи можна дарувати іншим користувачам, а можна залишати собі, а потім витрачати на різні речі. Розробники запевняють, що з початку 2018 року такі німи можна буде монетизувати у реальні гроші та витрачати на певні товари. Але за умови, якщо у вас буде не менше 43 тисяч німів.

Читайте також: Спеціальна гарнітура від українських розробників зібрала 70 тисяч доларів на Kickstarter

Вже зараз деякі кафе та ресторани приймають оплату німами. Наприклад, в Києві вже є одна кав’ярня, яка просить за чашку кави 3000 німів.

Сама соцмережа теж працює не зовсім безкоштовно – щоб розмістити там пост, потрібно заплатити 100 німів. За коментар чи лайк для чужого посту також потрібно заплатити німами. І німи за такі дії не просто безслідно зникають. А нараховуються тим користувачам, з якими ви взаємодієте.

Таким чином, ті люди, які публікують цікавий контент – багатіють, а ті, хто лише спостерігають – бідніють. Зараз цей додаток входить у топи App Store і Google Play, хоча буквально тиждень тому про нього ніхто не знав.

Окрім України та Росії, додаток стає шалено популярним і на Заході. На відомому сервісі Reddit вже є тред, де учасники намагаються розібратися, що таке Nimses. У сервісі вже зареєструвався Іван Дорн та ONUKA і ще кілька відомих виконавців і популярність сервісу зростає щогодини.