За кілька днів Nimses став настільки популярним, що кількість його користувачів збільшилась у рази.

Ідею та основну архітектуру придумала Ольга Холобок. Вона разом із своєю командою працювала над реалізацією проекту три роки. У відкритий доступ Nimses запустили 15 березня – до цього з січня 2017 року закриту бету тестували 750 активних користувачів. Однак офіційною датою запуску вважається 1 червня.

Читайте також: В Google будуть брати з користувачів плату за перегляд сайтів без реклами

Ніхто достеменно не може відповісти, що таке Nimses. По-перше – це соцмережа, за принципом схожа до Instagram: там можна постити фото та ставити лайки. Окрім цього, це багатообіцяючий комерційний проект, де кожен пост і лайк чогось коштує у внутрішній валюті – німах (nims). Один такий нім зараз прирівнюється до одного центу, однак їх вартість постійно змінюється.

Соціальна мережа Nimses

Сама соцмережа заснована на геолокації. Тобто кожен користувач бачить, де ви і з якого місця запостили ту чи іншу картинку.

Також кожна хвилина вашого життя приносить вам по одному німу. Ці німи можна дарувати іншим користувачам, а можна залишати собі, а потім витрачати на різні речі. Розробники запевняють, що з початку 2018 року такі німи можна буде монетизувати у реальні гроші та витрачати на певні товари. Але за умови, якщо у вас буде не менше 43 тисяч німів.

Читайте також: Спеціальна гарнітура від українських розробників зібрала 70 тисяч доларів на Kickstarter

Вже зараз деякі кафе та ресторани приймають оплату німами. Наприклад, в Києві вже є одна кав’ярня, яка просить за чашку кави 3000 німів.

Сама соцмережа теж працює не зовсім безкоштовно – щоб розмістити там пост, потрібно заплатити 100 німів. За коментар чи лайк для чужого посту також потрібно заплатити німами. І німи за такі дії не просто безслідно зникають. А нараховуються тим користувачам, з якими ви взаємодієте.

Таким чином, ті люди, які публікують цікавий контент – багатіють, а ті, хто лише спостерігають – бідніють. Зараз цей додаток входить у топи App Store і Google Play, хоча буквально тиждень тому про нього ніхто не знав.

Окрім України та Росії, додаток стає шалено популярним і на Заході. На відомому сервісі Reddit вже є тред, де учасники намагаються розібратися, що таке Nimses. У сервісі вже зареєструвався Іван Дорн та ONUKA і ще кілька відомих виконавців і популярність сервісу зростає щогодини.