Про це повідомляє The Guardian.

Видатні біологи, екологи та економісти зі всієї планети під егідою Папської Академії наук у Ватикані зібрались для обговорення заходів по збереженню рідкісних тварин планети. Висновки невтішні, адже як наголошують вчені, загроза вимирання цілих видів фауни є справою рук людей, – 20% видів зараз знаходяться під загрозою вимирання, а до 2117 року це жахливе число зросте до 50%. Тобто вже за зовсім короткий час видове різноманіття на нашій планеті може скоротитися наполовину.

Дослідники особливо виокремили не надто відомі види тварин, а також рослин, які виконують чи не найважливішу роль в екосистемі, поглинаючи викиди вуглекислого газу, а також регенеруючи грунт та сприяють збереженню та контролю кількості комах-шкідників.

Біолог Пол Ерліх зі Стенфордського університету в Каліфорнії наголосив, що ситуація з вимирання тваринного світу доходить до критичної межі.

Багаті західні країни в даний час викачують ресурси планети і знищують її екосистеми з безпрецедентною швидкістю. Ми захоплюємо всю рибу з моря, руйнуємо коралові рифи і відправляємо вуглекислий газ в атмосферу. Ми вже викликали значне вимирання. Питання полягає в тому, як ми можемо це зупинити,
– заявив науковець.

Читайте також: Відлуння скандалу: в Україні врешті заборонили відстрілювати одну з тварин