Цього разу в його переліку як наукові книжки, так і біографічні твори, і навіть на спортивну тематику.

"Теорія струн", Девід Фостер Уолліс

Ця книга не має ні найменшого відношення до фізики, але вона дозволить вам виглядати розумніше, якщо ви будете читати її, скажімо, в метро або літаку. "Теорія струн" являє собою набір з чотирьох кращих оповідань про теніс, виді спорту, який я так і не зміг освоїти, будучи біля керма в Microsoft, і який знову пристрасно намагаюся підкорити.

Щоб отримати задоволення від цієї книги, не обов'язково захоплюватися грою або навіть переглядом ігор в теніс. Автор орудує пером так само вміло, як Роджер Федерер – тенісною ракеткою. І в цій книзі, як і в інших його блискучих роботах, Уоллес згинає мовні форми як Нео - металеву ложку.

Читайте також: Оголосили переможця престижної книжкової премії

"Shoe Dog", Філ Найт

Ці мемуари співзасновника компанії Nike являють собою чесне нагадування про те, як насправді виглядає шлях до успіху в бізнесі: брудна, усипана камінням і пастками стежка.

За останні роки я кілька разів зустрічався з Найтом. Він супер привітний, але також досить скритний, його важко по-справжньому дізнатися. У своїй книзі Найт розкривається так, що дуже мало хто з СЕО готовий так розкритися. Не думаю, що Найт намагається чогось навчити читача. Він має значно цікавішу мету. Він розповідає історію настільки чесно, наскільки це можливо. Це дивовижна розповідь.

"Гени", Сіддхартха Мукхерджі

Докторів вважають "потрійний загрозою", оскільки вони лікують людей, навчають студентів-медиків і проводять дослідження. Мукхерджі, який займається всім цим в Колумбійському університеті, є "чотирикратної загрозою", оскільки він ще й володар Пулітцерівської премії як автор.

У своїй останній книзі Мукхерджі проводить нас минулим, сьогоденням і майбутнім генетики з особливим фокусом на етичне питання величезної важливості, яку спровокували останні досягнення в геномних технологіях. Мукхерджі написав свою книгу для неспеціалістів в даному питанні, оскільки розуміє, що нові геномні технології близькі до того, щоб дуже сильно зачепити всіх і кожного.

Читайте також: Книга, яку читає Ілон Маск, за декілька годин подорожчала в 15 раз

"Міф про сильного лідера", Арчі Браун

Гострі передвиборчі перегони цьогоріч спонукали мене прочитати цю книгу, опубліковану в 2014 році професором Оксфордського університету, який викладав політичне лідерство більше 50 років. Браун показує, що лідери, які роблять найпомітніший внесок в історію і людство в цілому, це не ті, яких ми вважаємо «сильними лідерами». А ті, які співпрацюють, делегують і домовляються – і розуміють, що жодна людина на Землі не може і не повинна знати всіх відповідей.

Браун навряд чи міг знати, наскільки корисною його книга виявиться в 2016 році.

Читайте також: Політична дружба – лише видимість. 5 влучних цитат з книги "Картковий будинок"

Варті згадки:

"Мережа", Гретхен Бакке

Ця книга про нашу старіючу електричну мережу вписується в один з моїх улюблених жанрів: книги про буденні речі, які насправді заворожують. Частково мене заворожує ця тема тому, що моєю першою роботою було створення ПО для контролерів енергосистеми на Північному Заході. Але навіть якщо ви ніколи не замислювалися про те, як енергія потрапляє у ваші домівки, я думаю, ця книга переконає вас у тому, що електричні мережі – одне з найбільших інженерних чудес сучасного світу. І я думаю, ви зрозумієте, чому модернізація мережі настільки складна і критична для створення майбутнього чистої енергії.