"Народжений в цей день в 1898 році Сергій Ейзенштейн був радянським художником і авангардним режисером кількох новаторських фільмів, в тому числі "Броненосець Потьомкін", "Страйк" та "Старе і нове"", – йдеться в поясненні дудлу. Цей дудл Google розмістив в європейських, американських країнах та в Австралії.

Читайте також: Переддень Нового року: Google представив святковий дудл

Google присвятив Сергію Ейзенштейну дудл: відео дивитись онлайн

Як відомо, радянський митець Ейзенштейн народився на зламі епох та культур, однак залишив велику спадщину після себе: сьогодні досі можна побачити його вистави, режисерські кінороботи, сценарії фільмів, посібники в кіномистецтві та інші творчі надбання.


Google присвятив Сергію Ейзенштейну дудл до 120-річчя з дня народження

Сергія Ейзенштейна також називали свого часу "батьком монтажу". Завдяки техніці плівкового редагування він добився прискореного розвитку події на екрані, щоб подолати час та показати тематичні зіставлення.

"Його фільми були також революційними і в іншому сенсі, оскільки він часто зображав боротьбу робітників проти пануючого класу. Сьогодні ми відзначаємо його 120-річний ювілей і віддаємо данину його новаторській техніці. З днем ​​народження, Сергію Ейзенштейн!" – підсумовує в описі дудлу компанія Google.

Читайте також: Google запустив дудл до новорічних свят


Google присвятив Сергію Ейзенштейну дудл до 120-річчя з дня народження

У Сергія Ейзенштейна була дружина – журналістка Пера Моісеївна (Пера Аташева), яка після смерті чоловіка у 1948 році залишилась вдовою. Вона стала одним із укладачів посмертного зібрання творів Ейзенштейна та створила альбом фільмів "Радянське кіномистецтво, 1919-1939". Померла жінка у 1965 році.

Що цікаво, 28 квітня 2016 року в рамках виконання закону України щодо декомунізації, в Одесі, де режисер зняв свій знаменитий "Броненосець "Потьомкін"", було увічнено пам'ять Ейзенштейна і його ім'ям було названо колишній Другий Колгоспний провулок. Також одна з вулиць Донецька названа на честь Ейзенштейна.