Сенцов "відвідав" знакові для себе місця за допомогою віртуальної реальності. Це стало можливим завдяки проєкту "Рідний Крим", створеному Ukraїner спільно з Українським інститутом.
До теми Режисер Ахтем Сеітаблаєв поділився щемливими спогадами про Крим: відео
У 2014 році в Сімферополі його затримали російські силовики, звинувативши в підготовці низки терористичних актів. Після 5 років незаконного ув'язнення Сенцов повернувся в Україну.
Він пройшов через викрадення, арешт, неправомірний судовий процес, але досі, як і тисячі інших людей, не має можливості потрапити до окупованого Росією Криму.
У Криму пройшло все моє життя. Там народився, жив тільки там. Хоча багато подорожував, але все дитинство, вся молодість пройшла там,
– підкреслив колишній бранець Кремля.
"Це дуже класне місце, і потім, коли я вже багато їздив по Україні, по світу, я розумів, що краще, ніж Крим, нічого не може бути", – переконаний він.
Урочище Бакла – одне зі знакових місць для Сенцова / Фото Ukraїner
Про повернення Криму
Деокупація Криму, на думку Сенцова, може відбутися, коли в Росії пройдуть якісь руйнівні "тектонічні" процеси, які призведуть до розколу цієї держави. Попри це, вважає режисер, важливо ніколи не випускати це питання з порядку денного.
Він наголосив, що про це варто говорити всюди – як всередині країни, так і назовні. А також вимагати повернення півострова, і працювати на те, аби відбулися відповідні процеси.
А не намагатися вести перемовини з режимом, який просто нам дурить голову. Про Крим вони взагалі не хочуть розмовляти,
– зауважив Сенцов.
"Я маю на увазі Донбас, тому що для мене це те ж питання, це прояв однієї російської агресії. Ми повинні з нею боротися за нашу землю, і все", – підсумував режисер.
Більше про Олега Сенцова та його Крим: дивіться відео Ukraїner